تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
هشت فستیوال برتر هندوستان از نگاه توریست ها تاریخ برگزاری!

هشت فستیوال برتر هندوستان از نگاه توریست ها تاریخ برگزاری!

۱۳۹۵/۱۱/۲۷
هندوستان سرزمینی رنگارنگ با قومیت ها و مذاهب گوناگون است که هرکدام آداب و رسوم و جشنواره های خاص خود را دارند! بدون شک تاریخ جشن های هند، برای شما بهترین زمان سفر به هند است و می توانید با خرید یک تور هند ارزان قیمت در این جشن ها شرکت کنید!
با توریابی همراه باشید تا جالب ترین جشن‌های هند را به شما معرفی کنیم:

جشن ديوالي در هند (Diwali)

جشن ديوالي در هند


تاریخ جشن دیوالی 2017، نوزدهم اکتبر (27 مهرماه 96) است.

دیوالی یا جشنواره نور و روشنایی یک فستیوال پنج‌روزه است که هرساله در ماه های اکتبر یا نوامبر در سراسر هندوستان برگزار می‌شود. هندوهای سراسر جهان دیوالی را برای گرامیداشت پیروزی خیر بر شر و روشنایی بر تاریکی جشن می گیرند. این جشن در یکی از افسانه‌های قدیمی هند به نام رام و سیتا ریشه دارد.
مراسم دعای هندوها، چراغانی همه ساختمان ها، تزیین خیابان ها با شمع های زیبا و آتش‌بازی از مراسم جذاب جشن دیوالی است.
از آنجایی که در این روز مقدس ازدواج های زیادی در هند برگزار می شود شما با حضور در جشن دیوالی با فرهنگ ازدواج در هندوستان هم آشنا خواهید شد!

فستیوال رنگ در هند یا جشن هولی (Holi)

فستیوال رنگ در هند یا جشن هولی

تاریخ جشن هولی 2017، دوازدهم و سیزدهم ماه مارس (22 و 23 اسفند 95) می باشد.

حتماً شما هم جشنواره هولی را جزو جالب‌ترین جشن های دنیا می دانید! همه دوست دارند حتی یک‌بار هم که شده هولی را تجربه کنند!
هندوها در این روز آداب مذهبی خاص «پوجا» را اجرا می کنند؛ اما هیجان اصلی را در خیابان های هند خواهید دید. همه مردم به سمت هم گلوله‌های رنگ و آب می پاشند و در همه جا بساط شادی، مهمانی و رقص در زیر آب‌پاش‌ها برپاست! هولی یک سرگرمی تمام‌عیار و فوق العاده است به شرطی که از رنگی و خیس شدن نترسید!
تاريخ جشن رنگ در هند مثل بقیه جشنواره های هند هرساله متغیر است! ولی معمولاً می توانید در پایان زمستان و در ماه مارس در تور جشن رنگ هند شرکت کنید.
با خرید تور هند گوا، تور هند بمبئی و یا تور هند دهلی آگرا جیپور از هیجان و شادی در هولی لذت ببرید!


جشن ببر در هند یا فستیوال اونام (Onam)

جشن ببر در هند یا فستیوال اونام

تاریخ جشن ببر 2017، چهارم تا ششم سپتامبر (13 تا 15 شهریور 96) می باشد.

منطقه کرالا هندوستان هرساله در ماه آگوست یا سپتامبر میزبان جشن برداشت محصول یا جشن اونام می باشد. این جشن ده روز ادامه دارد و با مراسم مختلفش فرهنگ غنی هند را به‌خوبی برای شما به نمایش می گذارد.
رقص و میهمانی و خوش‌گذرانی، ورزش های و بازی های مختلف و مسابقات قایق رانی با قایق های ماری شکل باعث می شود شما گذر زمان را حس نکنید و فقط لذت ببرید!
و اما جالب ترین و محبوب‌ترین مراسم برای شما رقص ببر خواهد بود. بیشتر از 600 نفر بدن خود را به شکل ببر نقاشی کرده اند و با این گریم زیبا رقص ببر انجام می دهند. اگر می خواهید شما هم یکی از آن ها باشید پس فرصت را از دست ندهید!


جشن گانش هند (Ganesh Chaturthi)

جشن گانش هند

 

تاریخ جشن گانش 2017، 25 آگوست (3 شهریور 96) است.

«گانش چاتورتی» یک نمایش تماشایی و بی نظیر در پایان ماه آگوست یا سپتامبر است. این جشن به مدت یازده روز برای جشن تولد الهه «گانشا» برگزار می شود. این جشن با درست کردن مجسمه الهه هندو که سری به شکل فیل و تزئیناتی زیبا و خاص دارد شروع می شود و در روز یازدهم با گرداندن این مجسمه در خیابان ها همراه با رقص و آواز ادامه پیدا می کند. در پایان جشن مجسمه ها را در آب اقیانوس غوطه‌ور می کنند!
اگر آداب و رسوم هندوها برای شما جالب است، این فستیوال بهترین فرصت برای شما خواهد بود!

جشن بزرگداشت الهه های هندو (Navaratri, Dussehra, and Durga Puja)

جشن بزرگداشت الهه های هندو


جشن های ناواراتری، دوسحرا و دورگا پوجا در طی ده روز برای گرامیداشت الهه های هندو مثل الهه مادر برگزار می شوند.
در این جشنواره طی مراسم خاصی مجسمه های غول پیکری از  الهه های هندو در آب رود گنگ غسل داده می شوند! همچنین در این جشنواره اجتماعی و درخور تماشا رقص، تئاتر و نمایش های فرهنگی در سراسر هندوستان اجرا می‌شوند که دیدن آن ها برای شما خالی از لطف نخواهد بود!

جشن تولد الهه کریشنا (Krishna Janmashtami/Govinda)

جشن تولد الهه کریشنا


جشنواره الهه کریشنا در ماه آگوست یا سپتامبر هرسال برگزار می شود.
به جز مراسم دعای هندوها، شما شاهد یک بخش بسیار سرگرم‌کننده و به‌شدت مهیج در این فستیوال خواهید بود!
مردم به کمک یکدیگر برج های انسانی درست می کنند و تلاش می کنند تا به ظرف های پر از کشک که از بالای ساختمان ها آویزان شده برسند و آن را بشکنند!

جشنواره شتر در پوشکار هندوستان (Pushkar Camel Fair)

جشنواره شتر در پوشکار هندوستان

تاریخ جشنواره شتر هند 2017، بیست و هشتم اکتبر تا چهارم نوامبر (6 الی 13 آبان 96) است.


حتماً برای شما هم دیدن منظره حیرت‌انگیز بیشتر از پنجاه هزار شتر در شهر کویری پوشکار جالب و خیره‌کننده خواهد بود. در طول جشنواره شتر هند، به مدت پنج روز مراسم تزئین شترها با لباس های پرزرق‌وبرق، رژه شترها، پشم‌چینی و مسابقات بین شترها را تماشا خواهید کرد. این جشنواره درواقع رقابتی سرسختانه بر سر انتخاب زیباترین و سریع ترین شتر است!
جشنواره شتر نمایش کاملی از آداب و رسوم مردم هند برای شما و تمام توریست ها است!

فستیوال های عجیب و غریب در معابد کرالا (Kerala Temple Festivals)

فستیوال در معابد کرالا


همه ما می دانیم که هندوستان سرزمین عجایب است! در سفر به ایالت کرالای هند معابد زیادی به چشمتان خواهند خورد که به خاطر فستیوال های عجیب و غریبشان معروف هستند. دسته های بزرگ و باشکوه فیل های تزیین‌شده جذابیت اصلی این فستیوال ها هستند! مردم پشت سر این دسته ها طبل می زنند و آواز می خوانند.
هر معبدی با توجه به الهه ای که در آن پرستش می شود مراسم افسانه ای و تشریفات خاص و عجیبی برای این جشن دارد!
جشنواره های معابد هندوستان از ماه فوریه تا ماه می هر سال (اواسط بهمن تا اوایل خرداد) در معابد کرالا برگزار می شود و جشن در هر معبد ده روز ادامه دارد.
۲۳۰۸ ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading