چرا باید در غالب تور سفر کنیم؟


میخوام برج ایفل را از نزدیک ببینم!
آرزو دارم در جزیره ماداسگار قدم بزنم!
تصمیم دارم یک عکس سلفی بر روی دیوار چین داشته باشم!
دوست دارم از غذاهای خوشمزه بلغاری امتحان کنم!
میخواهم از چشمه های آب گرم تفلیس استفاده کنم!
دوست دارم شهرهای مختلف ترکیه را ببینم!

میخواهم به سراسر ایران سفر کنم!

 این جملات و امثال آنها در ذهن همه ما مرور می شود. ما همیشه مقاصد سفر خود را بر اساس یک خاطره و یا حتی آرزو انتخاب می کنیم. به طور مثال فیلم (the tourist) باعث شد گردشگران بسیاری به ایتالیا و شهر ونیز سفر کنند و یا فیلم سینمایی ارباب حلقه‌ها (Lord of the ring) گردشگران بسیاری را راهی کشور نیوزلند کرد.

 

با تمام تفاوت ها همه ما از سفر کردن یک هدف داریم و آن ایجاد "تغییر" است.

یکی از بهترین راه های فرار از روز مرگی و تجدید قوا سفر کردن می باشد. سفر کردن به شهرهای و کشورهای مختلف باعث می شود تا با فرهنگ، آداب و رسوم و نحوه زندگی مردم سایر کشورها آشنا شویم. سفر به کشورهای مختلف دنیا علاوه بر آنکه برای روحیه ما مناسب است تجربه زندگی ما را گسترده تر می کند. اما سفر کردن برای ما ایرانی ها پیشینه بسیار کهنی دارد. بسیار از بزرگان و ادبیان ایرانی مانند ناصرخسرو، بوعلی سینا، ملاصدرا، فردوسی و... همیشه در حال سفر بودند و همین امر به گیرایی کلام آنها افزوده است.

همان طور که سهراب سپهری می گوید:
زندگی یک سفر است
زندگی جاده و راهی است به آن سوی خیال
زندگی تصویری است که به آئینه دل می بینی
زندگی رویایی است که تو نادیده به آن می نگری

 

راهنمای توریابی:

شما می توانید تورهای خارجی به مقصد کشورهای دنیا را در سایت توریابی مقایسه نمائید. در این قسمت اطلاعات آژانس مسافرتی ارائه دهنده تور، شماره تماس، نوع تور، قیمت و مدت اقامت را مقایسه کنید و در نهایت تورمسافرتی که بیشتری تناسب را با بودجه و زمان شما دارد انتخاب نمائید.