تور قشم ( تور قشم ارزان با نرخ و قیمت مناسب) - توریابی

 
 
 
 
 
 
 
 

تور قشم

  • عنوان
  • قیمت از
  • اقامت
  • تاریخ
  • آژانس
  • تلفن
  • نوع سفر
چند تا از خصوصیات مهم تور قشم در وب سایت توریابی

چرا تور قشم

قشم بزرگترین جزیره ایران در خلیج همیشه فارس در تنگه هرمز قرار دارد. اگرچه اکثر جزایر جنوبی ایران پتانسیل طبیعت گردی و ژئومورفولوژی دارند اما جزیره قشم مهد طبیعت خاص و منحصر به اقلیم ایران است. این جزیره به میزانی دارای تنوع اقلیمی و جانورشناسی است که تحت عنوان ژئوپارک قشم "نخستین ژئوپارک خاورمیانه" است که از سال ۱۳۸۵به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده‌است.

عکس ماهواره از جزیره قشم

معرفی قشم

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و بزرگ ترین جزیره غیر مستقل دنیا است که جزو استان هرمزگان است. غار نمک, کوه ها و تندیس های قشم, جنگل دریایی حرا (HARRA) زیستگاه امن پرندگان مناطق گرمسیری, انجیر معابد یا درخت سبز یا درخت لول LOOL, حیات وحش دریایی, غار خربز خربس, قلعه قشم, چاه های تل آب یا طلا و... از جاذبه های طبیعی قشم می باشند. البته این جزیره شگفت انگیز علاوه بر جاذبه های گردشگری دارای جاذبه های تجاری مناسب برای خرید از بازار های سنتی و مدرن نیز هست.

 

۱۰ جاذبه های گردشگری تور قشم

- غار نمک

- کوه های قشم

- جنگل های حرا

- انجیر معابد یا درخت سبز یا درخت لول (LOOL یا لور)

- جانداران دریایی در خلیج فارس

- غار خربز (خربس Xarbez)

- چاه های تل آب یا طلا

- سدهای ساسانی و هخامنشی

- قلعه قشم نیایشگاه

- ناهید بازار قشم

جاذبه های گردشگری جزیره قشم

بهترین زمان سفر به قشم

بهترین زمان سفر به جزیره زیبای چشم در فصول پاییز و زمستان می باشد. چرا که در اواخر فصل بهار و بخصوص تابستان گرمای هوا و میزان رطوبت به حدی بالا میباشد که برای گردشگری مناسب نیست.

مراکز خرید قشم

- مرکز خرید ستاره قشم

- بازار بزرگ فردوسی قشم

- بازار پردیس

بازار خلیج فارس

- بازار مرجان قشم

- مجتمع اداری و تجاری نخل زرین

- بازار سیمرغ

- بازار راه ابریشم

- بازارچه امام قلی خان

 

حمل و نقل در قشم

حمل و نقل اصلی در جزیره بیشتر با تاکسی ها و ماشین های محلی صورت می گیرد. اما برای تردد به جزایرکوچک اطراف می توانید از کشتی ها و لنج های محلی نیز استفاده نمائید.

 

باید ها و نباید ها در تور قشم

از غذاهای خوشمزه و محلی جزیره قشم امتحان کنید پول کافی برای خرید با خود به همراه داشته باشید از کوه های زیبا و تندیس هلس سنگی جزیره قشم دیدن کنید. از جنگل زیبای حرا در قشم دیدن کنید اگر در فصول گرم سال به قشم سفر می کنید حتما لباس های خنک و آب کافی در گشت روزانه به همراه داشته باشید.

عکس غذای محلی قشم تمشی

غذاهای محلی قشم را امتحان کنید

غذاهای محلی قشم مانند سایر جزایر جنوبی و شمالی ایران بر پایه استفاده از ماهی های تازه می باشد. از جمله معروف ترین غذاهای قشم دوپیازه، نان تمشی، ماهی کباب یا ماهی برشته، کلمبا، زیبون، موفلک، هواری، عنکاس، برنج دیشو، هواری ماهی شور دانست. فرصت چشیدن از غذاهای محلی را از دست ندهید.