تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

ترکیه، کشوری مدرن، زیبا و سرسبز که در شمال غربی ایران واقع شده است. کشوری که «گهواره تمدن» نام گرفته و هشتاد میلیون جمعیت ترک و کرد را در خود جای داده است. پایتخت ترکیه آنکارا است. کشوری که در چند سال اخیر مقصد گردشگری جذابی برای توریست‌های اروپایی و آسیایی بوده است و به‌عنوان پل ارتباطی میان اروپا و آسیا جایگاه ویژه‌ای در جهان دارد. اگر یک‌بار سفر به ترکیه را تجربه کنید حتماً در تعطیلات بعدی هم برای رزرو تور ترکیه وسوسه خواهید شد کافی ست به لیست تور ترکیه توریابی نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید به کدام شهر ترکیه سفر کنید؟ استانبول، آنتالیا، آلانیا، بدروم، سیده، کمر، بلک، آنکارا، وان، مارماریس یا کوش آداسی؟! چراکه هریک جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارند! می‌توانید در ترکیه خرید کنید یا در سواحل زیبای شنی آفتاب بگیرید، از تور کشتی لذت ببرید و یا از کاخ‌ها و عمارت های تاریخی ترکیه بازدید کنید! استانبول شهری پر از جذابیت های گوناگون است، بنابراین تور استانبول در این میان از محبوبیت و جذابیت های بیشتری نسبت به سایر شهرهای ترکیه برخوردار است.

آب و هوای استانبول در طول سال

موقعیت جغرافیایی استانبول به گونه ای است که از یک سو در کنار دریا است و از سوی دیگر بر روی بلندی قرار گرفته است. پس جای تعجب نیست اگر در محله ای باران شدید ببارد و در چند محله آن طرف تر نسیم ملایم بوزد.

آب و هوای استانبول در بهار

آب و هوای استانبول شبیه آب و هوای استانهای شمال غربی ایران است. با این وجود رطوبت هوای ترکیه به علت همجواری این کشور با دریای سیاه، دریای مرمره، دریای اژه و دریای مدیترانه بالاتر از ایران است. در مجموع آب و هوای ترکیه کوهستانی و پر باران است. بنابراین زمستان های سرد و تابستان های گرو م معتدل دارد. اما استانبول در طول سال دمایی بین 7 تا 9 درجه سلسیوس دارد و از فروردین ماه تا مهر ماه بهترین زمان سفر به ترکیه است. در بهار هوای استانبول به واقع رویایی و بی نظیر می شود. نسیمی خنک از سوی دریا می وزد و بارانهای موسمی و بهاری بعد از ظهرها هوای شهر را عاشقانه می کند. بوی شکوفه ها و گلهای رنگارنگ اطراف خیابانها و کوچه های استانبول بسیاری مردم بومی و گردشگران را به کوچه می کشاند، قدم زدن در خیابانهای سنگ فرش یا سواحل استانبول از بهترین تفریحات عصرهای استانبول است.

آب و هوای استانبول در تابستان

در تابستان کمی از لطافت هوای استانبول کاسته می شود و گرمای هوا چند درجه ای بیشتر می شود. دیگر خبری از باران نیست و میانگین دمای هوا به 28 درجه سلسیوس می رسد. ژوئیه در استانبول گرمترین ماه سال است در این ماه باد گرمی با سرعت 10 کیلومتر در ساعت در شهر می وزد. تفریحات آبی و گرفتن حمام آفتاب در تابستان طرفداران زیادی در استانبول دارد. توصیه می کنم در تابستان چتر همراهتان باشد، تعجب نکنید، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی لازم خواهد شد.

آب و هوای استانبول در پاییز

با شروع پاییز هوای استانبول هم رو به سردی می رود. باران های پاییز شدید تر از باران های بهاری هستند و همین امر سبب می شود تا در برخی از خیابانها آب جمع شود. ممکن است یک روز گرم و آفتابی و روزی دیگر کاملا ابری و بارانی باشد. اگر فقط قصد خرید از فروشگاه های استانبول را داشته باشید بهترین انتخاب شما برای زمان سفر ماه مهر و نیمه اول آبان ماه خواهد بود چرا که قیمت بلیط و هتل ارزانتر شده است و هوا هنوز خیلی سرد نشده است که نتوانید خرید کنید. ماه آذر و نیمه ی دوم آبان ماه هوا سرد تر می شود. تفریحات ساحلی در پاییز کم کم جمع می شوند.

آب و هوای استانبول در زمستان

در زمستان آب و هوای استانبول کاملا سرد است و دمای هوا به طور متوسط 8 درجه سانتی گراد است. شبهای زمستان شهر استانبول فوق العاده سرد است، سرمای هوا در مناطق ساحلی بیشتر است. در استانبول هر ماه از زمستان حدود 6 تا 8 روز برفی دارد. ژانویه با میانگین دمای 5- درجه سانتی گراد سردترین ماه در شهر استانبول است. آخرین ماه زمستان هوایی نسبتا گرم تر دارد و همین امر سبب ورود گردشگران به این شهر و استقبال بیشتر از خرید تور استانبول می شود.

۴۴۱۱ ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading