تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
این اشتباهات را در سفر به دبی انجام ندهید

این اشتباهات را در سفر به دبی انجام ندهید

دبی یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای خانوادگی و ماه‌عسل است. فصل‌های پاییز و زمستان بسیاری گردشگران دبی را انتخاب می‌کنند. گردشگران بسیاری از ایران هرسال به امارات سفر می‌کنند. هر کشور فرهنگ و سنت‌های مخصوص به خود را دارد که در کشورهای همسایه این فرهنگ‌ها کمی به هم نزدیک‌تر هستند. برای اینکه در سفر با مشکلی برخورد نکنید بهتر است که خود را با شرایط فرهنگی و قوانین آن کشور وفق دهید و رفتاری خارج از مقررات نکنید. 
در این مطلب اشتباهات رایجی را که بیشتر هم‌وطن‌هایمان در سفر به دبی انجام می‌دهند را به شما یادآور می‌شویم تا در سفرتان با انجام رفتاری درست مشکلی پیش رویتان نباشد. پس با توریابی همراه باشید تا رایج‌ترین اشتباهات ایرانیان در دبی را برایتان بازگو کنیم.

نوع پوشش در دبی

مردم دبی بیشتر لباس‌هایی پوشیده به تن می‌کنند و به لباس‌های سنتی‌شان علاقه خاصی دارند. با توجه به اینکه ساکنان دبی پایبند تعهدات اسلامی هستند گردشگران از هر کشوری با هر دین و آداب‌ورسومی که باشند ملزم هستند با رعایت این حدود خود را فردی موجب و محترم نشان می‌دهند. بهتر است شما نیز در این شهر پوششی مناسب انتخاب کنید و فقط در محوطه سواحل و استخرها لباس‌های راحت و مایو به تن کنید. در برخی هتل‌ها در برگه‌هایی که در بدورود به شما داده می‌شود نکاتی در خصوص پوشش نوشته‌شده است و یا به مسافران تذکراتی داده می‌شود اما چه بهتر است که قبل از سفر در خصوص لباس‌هایی که می‌خواهید به همراه داشته باشید بیشتر فکر کنید.

 

عکس گرفتن از مردم دبی

عکس جزوی جدانشدنی از سفر است قدیم‌ترها که عکس گرفتن سخت‌تر بود حداقل یک عکس و حالا هر روز چندین عکس در سفر گرفته می‌شود. در سفرتان به دبی باید هنگام عکس گرفتن دقت بیشتری داشته باشید زیرا اگر شما در امارات بدون اجازه از کسی عکس بگیرید نوعی تجاوز انجام داده‌اید. حتی اگر در گوشه‌ی کوچکی از عکستان تصویر کسی دیگر باشد شما مجرم محسوب می‌شوید و این کار عواقبی همانند جریمه نقدی 500 هزار درهم و از 6 ماه زندان یا بیشتر خواهد داشت. میزان زندان بستگی به فردی دارد که از او عکس گرفته‌اید. اگر از بانوان دبی عکس گرفته باشید میزان زندان بیش از دو سال خواهد بود. 

 

رفتار عاشقانه در خیابان 

در کنار تفریحات دبی، سواحل و کافه‌های دنج بسیاری در این شهر وجود دارد که آن را مقصدی فوق‌العاده برای سفرهای مناسب جوانان و ماه‌عسل می‌کند. وجود پارکهای بسیار زیبا و کلاب ها و بارها همیشه توجه جوانان را به این شهر جذب کرده است ولی باید توجه داشته باشید که نمایش عشق، در آغوش گرفتن جنس مخالف و بوسیدن در اماکن عمومی در دبی ممنوع است. مردمان دبی رفتاری متین و باوقار را در خیابان‌هایشان می‌پسندند و اگر گردشگران جوان متوجه رعایت آداب درملأعام نباشند ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوند. 

 

4- تردید میان بازارها

وجود مراکز خرید متعدد و بزرگ دبی شما را مجبور به ساعت ها گشت زنی و صرف وقت و انرژی زیادی خواهد کرد. بسیار پیش می آید که گردشگران جنسی را در نظر می گیرند و در مقایسه های بعدی که تصمیم به خرید می گیرند فراموش می‌کنند که در کدام مرکز خرید و کدام طبقه بوده است. برای جلوگیری از این امر بهتر است با آشنایانتان که قبلاً به دبی سفر کرده‌اند مشورت کنید و یا با خواندن سفرنامه‌ها از تجربه‌های افراد استفاده کنید. 

 

عکاسی از ساختمان‌های نظامی و دولتی

دبی سوژه‌های عکاسی زیادی دارد اما در سفرتان به دبی خیلی باید هنگام عکاسی مراقب کادر عکسی که می‌گیرید باشید. اگر از اماکن و تأسیسات نظامی و یا ساختمان‌های دولتی و حکومتی و حتی صحنه‌های تصادف و دعوا عکس بگیرید، کاری خلاف قانون انجام داده‌اید و مورد پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت و به همین راحتی سفرتان به دبی خراب می‌شود. 

 

حمل دارو بدون تجویز پزشک

یکی از مشکلاتی که در فرودگاه دبی بیشتر مسافران ایرانی با آن مواجه می‌شوند همراه داشتن داروهای بدون نسخه است. اگر مجبور به استفاده از داروی خاصی در طول سفر هستید قبل از سفر از دکترتان بخواهید تا نسخه‌ای خوانا در کاغذ سربرگ دار انگلیسی بنویسد و آن را مهر بزند. سپس نسخه را به سفارت دبی در ایران نشان دهید و از بدون مشکل بودنش اطمینان کسب کنید. به یاد داشته باشید که تنها مجاز به واردکردن داروهای نوشته‌شده در نسخه، آن هم به همان تعداد، به دبی هستید. این قانون شامل تمام داروها می‌شود و فقط مخصوص داروهای مسکن و آرام‌بخش نیست.

 

استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان

در دبی نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر حمل و استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان ممنوع است و مجازات قانونی سنگینی دارد. این کار سبب دستگیری مسافران از سوی پلیس و محاکمه و زندان برایشان خواهد شد. 

 

 صرافی‌های دبی

بیشتر صرافی‌های دبی حق کمیسیون زیادی برای عوض کردن پولتان می گیرند و بهتر است به آن‌ها اعتماد نکنید. برای تعویض پولتان بهترین پیشنهاد فرودگاه است. شاید در فرودگاه خسته باشید و یا برای رسیدن به هتل عجله داشته باشید اما بدانید که این امر به نفع شماست چون در فرودگاه دبی برای عوض کردن پول کمتر از 300 دلار از شما حق کمیسیونی دریافت نمی‌شود.

 

هتل اطراف شهر 

قبل از رفتن به سفر خیلی مهم به نظر نمی‌رسد که هتل در کجا قرارگرفته باشد. ولی وقتی به مقصد می‌رسید متوجه می‌شوید که مسافت هتل از مراکز خرید و تفریحی تأثیر زیادی در زمان و هزینه‌های سفرتان خواهد داشت. بهتر است هنگام رزرو هتل به کلمه‌ی "هتل نزدیک شهر" بیشتر توجه کنید تا سفری راحت‌تر داشته باشید. 

 

اظهارنظر بی‌ادبانه در خصوص فرهنگ و مذهب مردم دبی

در سفرتان به دبی سعی کنید از بحث و مشاجره در خصوص مسائل سیاسی و مذهبی به دورباشید. شما در این کشور میهمان هستید و رفتاری همراه با احترام شایسته‌ی شما است. احترام به فرهنگ و مذهب هر کشوری یکی از اصولی است که گردشگران حرفه‌ای برای داشتن سفری آرام و بی‌دردسر به آن پایبند هستند. 

 

 

۲۴۴۷ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading