تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
برج میلاد در تهران و مالزی

برج میلاد در تهران و مالزی

برج میلاد

حتما برج میلاد را می‌شناسید، آسمان خراشی که یکی از نمادهای تهران و چه بسا ایران به حساب می‌آید. از دیگر پیشنهادات ما به شما برای سفرهای نوروزی بازدید از برج میلاد است.

برج میلاد در تهران

برج میلاد که با نام برج تهران هم شناخته می‌شود در کنار بیمارستان میلاد و در غرب تهران قرار دارد. حالا 10 سال از ساخت برج میلاد می‌گذرد و پس از آن دیگر برجی به ارتفاع میلاد یا بلندتر از آن در ایران ساخته نشده است. گفته می‌شود که این بنا ششمین برج بلند دنیاست اما صحت این موضوع مشخص نیست و به احتمال زیاد در زمان ساختش یعنی در سال 2009 میلادی این لقب را داشت. برج میلاد تهران دارای 12 طبقه است و بلندترین آنها در ارتفاع 312 متری از سطح زمین قرار دارد؛ همچنین این برج 6 آسانسور دارد و بخشی از آن فقط برای تماشای اطراف در نظر گرفته شده است و در بخش دیگری رستوران گردان بزرگی قرار دارد.
ورودی برج میلاد: رایگان
ورودی سکوی بازدید: 12 هزار تومان
ساعات بازدید: 9:00 تا 21:00

آدرس برج میلاد تهران

تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، ورودی برج میلاد

برج میلاد در مالزی

اغلب ایرانیان با برج میلاد تهران آشنایی دارند اما افراد کمی وجود دارند که می‌دانند در مالزی نیز یک شبیه ساز از برج میلاد را ساخته‌اند. در حقیقت در جای جای مالزی بناهایی به چشم می‌خورند که برای ساختشان از بناهای مهمی در دنیا الگوبرداری کرده‌اند. شبیه ساز برج میلاد هم یکی از آنهاست که برای جذب توریست در مالزی ساخته‌اند. بد نیست بدانید که یک پل نیز در مالزی وجود دارد که برای ساختش از پل خاجو الگوبرداری کرده‌اند.
در هر صورت پیشنهاد می‌کنیم که در تعطیلات نوروز خود علاوه بر گردش در طبیعت از برج‌ها و بناهای مدرن نیز دیدن کنید.

 

 

۸۵۸ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading