تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
بهترین زمان سفر به اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا

گردشگران اروپایی به چه کشورهایی برای سفر و گردش علاقه‌مند هستند؟آیا اروپایی ها صرفا علاقه مند به سفر به کشورهای اروپایی هستند؟برای پاسخ دادن به سوالات بالا کافیست با توریابی همراه باشید. جالب است بدانید که مردم کشورهای اروپایی علاقه‌ی زیادی به سفر دارند. این علاقه ناشی از توان مالی مناسب اروپایی ها و امکانات خوبشان برای سفر کردن است. در ادامه‌ی این مطلب به بررسی کشورهای مورد علاقه‌ی گردشگران اروپایی خواهیم پرداخت.

گردشگران اروپایی کدام کشورها را برای سفر انتخاب می کنند؟

بسیاری از کشورها سعی در جذب گردشگران اروپایی به سمت خود دارند که در این میان کشورهای آسیایی رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند. کشور ما ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و با استفاده از جاذبه های گردشگری بی همتای خود سعی در جذب این گردشگران به سوی خود دارد. طبق گزارشی که از آمار گردشگری گرفته شد، مردم ساکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال 2015 به بعد بیشتر علاقه مند به سفر به کشورهای آسیایی و آمریکا هستند. اگرچه هنوز هم سه کشور فرانسه، اسپانیا و آلمان به عنوان پرطرفدارترین مقاصد گردشگری اروپایی محسوب می شوند اما آمارهای سفر نشان داده است که اروپایی ها کشورهای آسیایی نظیر ترکیه و بعد از آن چین، تایلند، مالزی، هند و حتی ایران را در لیست انتخاب های سفر خود قرار می دهند.در بین گردشگران اروپایی مردم کشور لوکزامبورگ و بلژیک بیشترین تمایل را به سفرهای خارج از کشور دارند. جالب است بدانید که در مقابل مردم دو کشور بالا بیشتر یونانی ها و فرانسوی ها علاقه‌مند به سفرهای داخلی هستند. در ادامه در خصوص سه مقصد برتر گردشگری اروپایی ها یعنی فرانسه، اسپانیا و آلمان صحبت خواهیم کرد.

فرانسه، محبوب ترین کشور توریستی جهان

فرانسه همیشه و همه وقت در لیست آرزوهای بسیاری از گردشگران دنیا قرار داشته است. به دلیل شهرت جهانی این کشور، کمتر کسی وجود دارد که نام جاذبه های گردشگری فرانسه نظیر برج ایفل، موزه لوور، دروازه انقلاب، دیزنی لند پاریس، کاخ ورسای، کلیسای نوتردام و کوهنوردی در رشته کوه های آلپ را نشنیده باشد.
بهترین زمان سفر به فرانسه
ماه های آوریل تا ژوئن (اردیبهشت تا تیر ماه) و ماه های سپتامبر تا نوامبر (آبان تا دی ماه) است.

اسپانیا غنی ترین کشور توریستی جهان

چرا به اسپانیا لقب غنی ترین کشور توریستی را داده ایم؟ به دلیل آنکه نوع معماری بناها و جاذبه های گردشگری اسپانیا به گونه ای است نظیر آن در کشورهای اروپایی کمتر دیده می شود. نام هایی از جمله گاو بازی معروف، ال کلاسیکو، مسجد الحمرا، موزه پیکاسو، جزیره زیبای لاهویا دهوسکا و جزایر قناری را حتما شنیده اید که تنها گوشه ای از دیدنی های اسپانیا هستند.

بهترین زمان سفر به اسپانیا

به طور کلی فصول بهار و پاییز بهترین زمان سفر به اسپانیا هستند که از بازه زمانی بین ماه های آوریل تا اکتبر (اردیبهشت تا آبان ماه) بیشترین تعداد گردشگران خارجی در این کشور حضور دارند.

آلمان پیشرفته ترین کشور اروپایی

وقتی به آلمان فکر می کنید صنعت، برنامه ریزی و البته قوم ژرمن ها به ذهن متبادر می‌شود. شهر برلین با معماری خاص و مدرن بناهای خود در کنار معروف ترین ارکسترهای دنیا، شهر مونیخ با پارک المپیک و پیست اسکی روی یخ و البته معماری بازسازی شده آن، شهر تاریخی و قرون وسطی رتنبورگ، بزرگ ترین اسکله‌ی اروپا در هامبورگ، شهر کلن با معماری گوتیک خود گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشانند.

بهترین زمان سفر به آلمان

ماه های مارس تا می (اسفند تا اردیبهشت) و اواخر اکتبر تا نوامبر (آبان تا آذر ماه) بهترین زمان برای سفر به کشور آلمان است.

کشورهای برتر جهان از نظر سازمان یونسکو

طبق آمارهای رسمی ارائه شده از سازمان گردشگری جهانی یونسکو، کشورهای برتر جهان از نظر گردشگری به ترتیب زیر هستند:
1- فرانسه
2- اسپانیا
3- امریکا
4- چین
5- ایتالیا
6- مکزیک
7- انگلیس
8-ترکیه
9- آلمان
10- تایلند
این کشورها بیشترین میزان ورود گردشگران در یک سال گذشته را به نام خود ثبت کردند.

۱۴۹۵ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading