تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
دانستنی‌های سنگاپور

دانستنی‌های سنگاپور

تابستان نزدیک است و بسیاری سنگاپور را مقصد سفر تابستانی‌شان انتخاب کرده‌اند. سنگاپور با باغ‌های سبز و جنگل‌های انبوهی که دارد و چشم‌انداز زیبای خلیج مارینا، کشوری بی‌نظیر و محبوب گردشگران است. به همین دلیل از تجربیات چند سفری که به سنگاپور داشتم چند نکته را برای دوستانی که عازم سنگاپور هستند. اولین نکته اینکه در سفرتان برنامه‌ریزی کامل داشته باشید و از دیدنی‌های جذاب سنگاپور غافل نشوید. این مکان‌های دیدنی عبارت‌اند از : باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور، باغ‌های کنار خلیج، مارینا بی سندز، پارک مرلیون، موزه تمدن‌های آسیایی، چرخ‌وفلک بزرگ و معروف سنگاپور، موزه ملی سنگاپور، دریاچه مک ریچی، چاینا تاون، باغ‌وحش بزرگ سنگاپور. اما نکاتی در خصوص این کشور وجود دارد که از دانستن آن‌ها تعجب خواهید کرد.

کشور شیر بدون شیر است

کلمه سنگاپور که در قرن سیزدهم به‌عنوان نام این کشور انتخاب شده است، در زبان مالایی به معنای شیر است. اما در واقع تا به حال هیچ شیری این کشور را به‌عنوان زیستگاه انتخاب نکرده است.

تمییزی دستشویی اجباری است

در سنگاپور تمییز کردن و کشیدن سیفون قبل از خروج از دستشویی اجباری است و اگر در فروشگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و فرودگاه این کار را فراموش کنید 500 دلار سنگاپور جریمه خواهید شد.

در سنگاپور ساعت شما اشتباه خواهد بود

بله عجیب است که بدانید ساعت شما در سنگاپور کاملاً اشتباه است چرا که ساعت کل کشور سنگاپور نسبت به ساعت استاندارد گرینویچ نیم ساعت جلوتر است. در واقع ساعت سنگاپور هفت ساعت و سی دقیقه از گرینویچ جلوتر است اما در سال 1982 این کشور تصمیم گرفت تا این اختلاف را هشت ساعت حساب کند و به این صورت شد که با تنظیم ساعتتان در فرودگاه نیم ساعت بیشتر از واقعیت را نشان خواهد داد.

مردم سنگاپور در انتخابات انگلستان حق روی دارند

کشور سنگاپور به دلیل عضویت در اتحادیه کشورهای مشترک المنافع این امکان را برای شهروندان خود مهیا کرده است که اجازه‌ی شرکت در تمام انتخاب‌های انگلستان را داشته باشند.

سرود ملی سنگاپور پشت اسکناسشان نوشته شده است

اسکناس هزار دلاری سنگاپور با که نگاه کنید متن کامل سرود ملی این کشور را خواهد دید.

ساختمان‌های سنگاپور محدودیت ارتفاع دارند

ارتفاع بیش از 280 متر برای ساختمان‌های مسکونی در این کشور ممنوع است. این محدودیت به دلیل کمی وسعت سنگاپور و نزدیکی ساختمان‌های نظامی و امنیتی به مناطق مسکونی اعمال شده است.

آدامس ممنوع

فروش و جویدن آدامس در کشور سنگاپور ممنوع است و تنها پزشکان می‌توانند آدامس‌هایی که نقش مراقبتی از دندان را دارند و یا نیکوتین دارند را تجویز کنند. در حقیقت در هیچ فروشگاهی در سنگاپور آدامس به فروش نمی‌رسد.

بیش از 80 درصد سنگاپوری‌ها مستأجر دولت هستند

نوعی مسکن که به اختصار به آن HDB، به معنای مسکن دولتی سنگاپور است در این کشور وجود دارد که در آن دولت خانه را به مدت 99 سال به افراد اجاره به شرط تملیک می‌دهد. بیشتر سنگاپوری‌ها از این امکان استفاده می‌کنند و در خانه‌هایی که دولت برایشان در نظر گرفته زندگی می‌کنند.
۱۲۸۰ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading