تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
 فستیوالهای مالزی

فستیوالهای مالزی

۱۳۹۵/۱۰/۰۵
لذت سفر به کشور رنگارنگ و چند فرهنگی مالزی این فرصت را به شما می‌دهد تا ببینید چگونه فرهنگ‌ها، سنت‌ها و ادیان گوناگون به زیبایی با هم ادغام شده‌اند و در تمام طول سال تعداد بی‌شماری توریست را به سوی مالزی جذب می¬کنند! با توریابی همراه باشید چراکه زمان برگزاری این فستیوال‌ها برای شما بهترین زمان سفر به مالزی است!
در اینجا برخی از جالب‌ترین فستیوال‌ها و جشن‌های مالزی از نظر توریست‌ها به شما معرفی شده است. شما می‌توانید خرید تور مالزی را با تاریخ این رویدادهای تماشایی و جذاب هم‌زمان کنید و تجربه‌ای متفاوت از سفر به مالزی به دست آورید!

جشنواره خرید مالزی (1Malaysia Mega Sale)

مالزیا مگاسل بهترین زمان حراج در مالزی است که هرساله به مدت دو ماه برگزار می‌شود. در تاریخ جشنواره خرید مالزی شما می‌توانید خرید ارزان در مالزی را تجربه کنید و از برنامه‌های مفرح و مهیج مانند کنسرت در مالزی لذت ببرید. تمامی مراکز خرید مالزی اجناس متنوع از لباس تا لوازم برقی و خوراکی را با قیمت‌های استثنایی و کیفیت بالا به شما ارائه می‌دهند و نظر شما را با هر سلیقه و بودجه‌ای جلب می‌کنند. شما با دیدن قیمت‌ها و تخفیفات باورنکردنی مطمئن خواهید شد که خرید در این زمان هزینه سفر به مالزی را برای شما جبران خواهد کرد.

حراج جایزه بزرگ مالزی

این جشنواره بهترین زمان خرید در مالزی در طی ماه‌های مارس و آوریل (اسفندماه تا فروردین‌ماه) است. در طی این حراج بزرگ تخفیفات ویژه‌ای در بازارها و فروشگاه‌های مالزی به شما ارائه می‌شوند و می‌توان گفت این جشنواره بهترین فصل حراج لباس در مالزی است.

جشن سال نوی چینی‌ها (Chinese New Year)

چینی‌های مالزی هرساله تاریخ جشن سال نو چینی‌ها که با شروع هرسال قمری مصادف است را به مدت 15 روز جشن می‌گیرند. در زمان این جشن غذاهای چینی و خوراکی‌های خاص تهیه می‌شوند که نماد زندگی، انرژی و سلامتی هستند. در جشن سال نو آتش‌بازی و رقص شیر و اژدها، در خیابان‌های تزئین شده با پارچه‌ها و گل‌های قرمزرنگ و تمام ساختمان‌ها و مراکز خرید به چشم می‌خورند.
جالب است بدانید که در فرهنگ چینی رنگ قرمز خوش‌شانسی می‌آورد و ارواح خبیث را دور می‌کند!

جشنواره روشنایی دیپاوالی هندوهای مالزی (Deepavali – Diwali)

دی پاوالی یا فستیوال نور، جشن سال نوی هندوها است. جشن دیوالی در ماه اکتبر یا نوامبر برگزار می‌شود. در این جشنواره رنگارنگ شما شاهد نمایش نورها و رنگ‌های مختلف هستید که نشان‌دهنده پیروزی روشنایی بر تاریکی و شیطان است. در این زمان شما در محله‌های هندو نشین و معابد هندو در مالزی شاهد آتش‌بازی، بازارهای محلی و غذاهای خوشمزه مالزی خواهید بود.

جشن عید فطر یا هاری رایا پواسا (Hari Raya Puasa - Eid al-Fitr)

بیشتر مردم مالزی مسلمان هستند و عید فطر مهم‌ترین مراسم مذهبی مالزی محسوب می‌شود. در روز عید فطر عموم مردم و توریست‌ها می‌توانند از کاخ‌های سلطنتی بازدید کنند. همچنین در این روز، در خانه‌های مسلمانان مالزی به روی شما باز است و مردم مالزی با غذاهای خوشمزه از شما پذیرایی می‌کنند. همچنین مرسوم است که مبلغی پول را در پاکت‌های سبزرنگ به یکدیگر عیدی می‌دهند.

جشنواره تایپوسام هندوهای تامیل (Thaipusam)

تایپوسام رویدادی است که شرکت در آن شما را به یاد دسته‌های مذهبی می‌اندازد. هرساله در تاریخ جشن تایپوسام گروه‌های مذهبی هندو تامیل از معبد سری ماهاماریامان (Sri Mahamariamman) در کوالالامپور تا غارهای باتو (Batu Caves) که یکی از زیباترین جاهای دیدنی مالزی است پیاده‌روی می‌کنند، طبل می‌زنند و نمادهای مذهبی را حمل می‌کنند. شما هم می‌توانید به همراه حدود یک میلیون نفر هندو و هزاران نفر توریست در این سفر جالب 15 کیلومتری که 8 ساعت به طول می‌انجامد شرکت کنید. همچنین تایپوسام در غارهای پنانگ، پراک و ایپو نیز برگزار می‌شود.

روز وساک بودائی‌ها (Wesak Day)

روز وساک برای بزرگداشت تولد، روشن‌فکری و دستیابی به نیروانا توسط بودا هرساله در ماه می برگزار می‌گردد. شما می‌توانید با خرید تور مالزی در اردیبهشت‌ماه در این جشن مذهبی بودائی شرکت کنید و از نزدیک شاهد مراسم نذری و آداب مذهبی بسیار جالب در معابد بودائی مالزی باشید.

جشن کریسمس مسیحیان (Christmas Day)

در تاریخ جشن کریسمس که هرساله در روز میلاد مسیح (25 دسامبر یا پنجم دی‌ماه) برگزار می‌شود برندهای معروف در مالزی و مراکز خرید مالزی ویترین‌های خود را تزئین می‌کنند و خیابان¬ها شور و حال برنامه¬های سال نو را به خود می¬گیرند. حال و هوای کریسمس با حراج پایان سال در مالزی (Malaysia Year End Sale) که یکی از سه تاریخ حراج در مالزی است رنگ و بوی دیگری می‌گیرد. شما می‌توانید در طول ماه نوامبر تا دسامبر خرید ارزان در مالزی را تجربه کنید زیرا در این زمان قیمت گوشی، تبلت، مواد خوراکی و قیمت لباس در مالزی تا بیشتر از نصف کاهش می‌یابد.

فستیوال فانوس (Lantern festival)

حتماً نام جشن فانوس چینی‌ها به گوش¬تان خورده است. این فستیوال همچنین با نام‌های فستیوال کیک ماه (Moon cake Festival) و جشنواره نیمه پاییز (Mid-autumn Festival) نیز شناخته می‌شود و هرساله در تاریخ 15 ماه آگوست (25 مردادماه) در سراسر دنیا و مالزی توسط چینی‌ها برگزار می‌گردد. داستان فستیوال فانوس ریشه در فرهنگ باستانی چین دارد. شما می‌توانید به مدت دو ماه شاهد تزئینات زیبای فانوس در خیابان‌ها باشید و انواع طعم‌های کیک ماه را در فروشگاه‌های مالزی نوش جان کنید!

گاوای دایاک (Gawai Dayak)

جشنواره گاوی دایاک توسط مردم محلی ساراواک یعنی دایاک¬ها در روزهای اول و دوم ماه ژوئن (12 و 13 خردادماه) هر سال برگزار می‌شود. در این جشن مردم لباس‌های محلی به تن می¬کنند و با رقص و نواختن موسیقی محلی پایان فصل برداشت برنج را جشن می‌گیرند. شما نیز مانند دیگر توریست‌ها در زمان این جشن به مالزی سفر کنید و از رقص و آواز، جنگ خروس‌ها، نوشیدنی محلی تهیه شده از برنج (Tuak) و غذاهای خوشمزه محلی لذت ببرید!

تور ارزان قیمت مالزی
۱۱۹۳ ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading