تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
روستای چلاو در آمل

روستای چلاو در آمل

تعطیلات نوروز زمانی مناسب برای گردش در روستاهاست. در ایران روستاهای کوچک و بزرگ بسیاری وجود دارد که برخی از آنها شناخته شده تر هستند و بعضی از آنها از دید شهرنشینان دور مانده‌اند. اگر شما هم دوست دارید که نوروز خود را به گردش در دهستان‌ها و بخش‌های کوچک ایران سپری کنید، یکی از پیشنهادات ما روستای چلاو در آمل است. این روستای زیبا در شهرستان آمل و استان مازندران واقع شده و چند ده دارد. نجار محله، تیار، پاریمه، پاشاکلا، چمه بن، زرخونی، سنگچال و الیمستان و... برخی از مهمترین ده های این روستا هستند.
باید بگوییم که چلاو یک منطقه ییلاقی برای بومیان آمل و بابل محسوب می‌شود و اغلب اهالی آن تنها در فصل‌های خوش آب و هوا در آن ساکن هستند و شمار ساکنان دائمی آن کم است. از نکات جالبی که می‌توان در رابطه با چلاو به آن اشاره کرد این است که دهستان چلاو قدمت زیادی دارد به همین خاطر بناهای تاریخی نیز در آن وجود داشته است که مهمترین آنها قلعه دارا و سامان می‌باشد که بیشتر به افسانه شباهت دارند زیرا چیز زیادی از آنها باقی نمانده است با این حال هنوز هم چلاو یکی از قدیمی‌ترین مناطق شمال ایران محسوب می‌شود.
اگر چلاو را برای گردش انتخاب کردید باید بدانید که این دهستان کوهستانی است و جنگل‌هایی با درختانی متراکم دارد. به طور کلی منطقه‌ی چلاو بیش از 15000 هکتار است که این مقدار از آن تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد و تا حدودی به آن رسیدگی شده است.
از یاد نبرید که شکار در چلاو ممنوع می‌باشد و پیگرد قانونی دارد و توصیه می‌کنیم در هنگام روشن کردن آتش مراقب باشید تا به جنگل و محیط زیست آسیب وارد نشود.
آدرس دهستان چلاو: جاده هراز، 25 کیلومتری شهر آمل، دهستان چلاو

 

۱۳۵۹ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading