تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
سفر به روسیه

سفر به روسیه

با نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی 2018 روسیه بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال و سفر به روسیه در تکاپوی خرید بلیت مسابقات جام جهانی هستند. ما در این مطلب قصد به معرفی شهرهای روسیه که میزبان مسابقات جام جهانی 2018 هستند بپردازیم. با توریابی همراه باشید.

 

مسکو

شهر مسکو با بیش از 600 سال تاریخ مستمر خود نمادی از تاریخ و فرهنگ ناب روس‌ها هست. مسکو لقب "Jewels of Russia" را به خود اختصاص داده است. این شهر در کنار رود مسکوا قرار دارد که نام آن در نوشته‌های یوری دولگوروکی شاهزاده ناوگورود-سورسکی در سال 1147 آمده است. 9 سال بعد، در حدود سال 1156 به دستور شاهزاده یوری دیوار چوبی به دور شهر کشیدند که نام آن دیوار کرملین نهاده شد و این آغازی بود برساخت و توسعه شهر جدیدی به نام مسکو در قلمرو ترازهای روسیه.
مسابقه فینال جام جهانی فوتبال ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸در شهر مسکو، ورزشگاه لوژنیکی (Luzhniki Stadium) برگزار خواهد شد. کلیه مسابقات در 12 شهر روسیه برگزار خواهد شد. مسکو تنها شهر میزبان مسابقات است که دو ورزشگاه Luzhniki and Spartak در آن ساخته‌شده است.

 

مسکو و جام جهانی

 

سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ دومین شهر روسیه است که با آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، هنری و طبیعی، یکی از اصلی ترین گزینه ها در برنامه های تور روسیه است. این شهر یکی از کانون های اصلی انقلاب های بولشویک در تاریخ اتحاد جماهیر شوروی است و نکات نهفته ای از این تاریخ در دل خود نهان دارد. اگر میخواهید زیبایی های این شهر را درک کنید برای سفر خود زمان کافی اختصاص دهید.
ورزشگاه زنیت آرنا لقب "پرهزینه ترین استادیوم جهان" را به خود اختصاص داده است. استادیوم زنیت در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد و برای جام جهانی ساخته شده است. طراحی ورزشگاه توسط یک معمار معروف ژاپنی به نام (کیسیو کوراکوا) انجام شده است.

 

سفربه سنت پترزبورگ

سوچی

سوچی، یک فرصت برای ورزشکاران و آنان که به دنبال سلامتی هستند. در واقع سوچی با هوای نیمه گرمسیری لقب گرم ترین نقطه در کشور پهناور و سرد روسیه را به خود اختصاص داده است، به طوری که با قدم زدن در ساحل شما می توانید گرمای مطبوعی حس کنید.
رستوران ها و کافه های شهر سوچی که در خط ساحلی دریای سیاه در منظره ای بی نظیر رو به ساحل، قرار دارد، مناسب ترین فرصت را برای آن دسته از گردشگران که علاقه مند به طلوع و غروب زیبای خورشید بر فراز دریا هستند، فراهم می کند.
ورزشگاه 40 نفره المپیک فیشت سوچی(Fisht Olympic Stadium) که میزبان بازی های بین المللی مختلفی از جمله المپیک زمستانی ۲۰۱۴، بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۴ بوده است این بار وظیفه میزبانی جام جهانی 2018 را برعهده دارد. اگر با تور سوچی به روسیه سفر می کنید می توانید علاوه بر استادیوم زیبای المپیک فیشت از پارک المپیک سوچی دیدن نماید.

سوچی و جام جهانی روسیه

8 حقیقت جالب درباره جام جهانی روسیه

1. مسابقه فینال جام جهانی فوتبال ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸در شهر مسکو، ورزشگاه لوژنیکی (Luzhniki Stadium) برگزار خواهد شد.
2. مهم‌ترین مفهوم در طراحی تبلیغات جام جهانی روسیه استفاده از جاذبه‌های گردشگری و قدرت صنعت فضانوردی روسیه بود.
3. «زابیواکا» یا گرگ روسی (Wolf Zabivaka) به‌عنوان نماد جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب شد. این نماد از طریق نظرسنجی اینترنتی برگزیده شد.
4. مکان‌هایی به نام «فستیوال‌های هواداران فیفا» (FIFA Fan Fests) در 11 شهر میزبان برای تماشای مسابقات در فضای باز و کسانی که نتوانستند بلیت مسابقات را تهیه کنند؛ ساخته شده است.
5. ورزشگاه روستوف آرنا کازان (Kazan Arena) یک از مجهزترین ورزشگاه‌های روسیه است که مسابقه بین ایران و اسپانیا در آن برگزار خواهد شد.
6. بازی اول ایران در شهر سنت پترزبورگ است و همان‌طور که میدانید این شهر جزو گران‌ترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود.
7. برزیل گران‌ترین تیم حاضر در مسابقات جام جهانی 2018 است.
8. پیش بینی می شود جام جهانی روسیه بیشترین تماشاچی را داشته باشد.

 

برگرفته از: تور روسیه
۱۲۲۳ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading