تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
غار علیصدر همدان (Ali-Sadr Cave)

غار علیصدر همدان (Ali-Sadr Cave)

در ایرانگردی این بار میزبان تور همدان هستیم و به بازدید از غار علیصدر  با تمام زیبایی هایش می پردازیم. با توریابی همراه شوید.

استان همدان (Hamadan) با جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی بسیار، یکی از قدیمی‌ترین استان‌های ایران است. قدمت این استان بر اساس شواهد باستان‌شناسی به سه هزار سال قبل می‌رسد. همدان استانی کوهستانی با آب‌وهوای سرد است که در غرب ایران قرارگرفته و مرکز آن شهر همدان است. قله‌ی الوند بلندترین قله این استان است. در طول این سال‌ها شهر همدان اسامی مختلف مانند "کارکاشی"، "آمادانه" و "هگمتانه" داشته است. صنایع‌دستی این استان شهرت زیادی دارد و مهم‌ترین آن‌ها صنعت سفالگری است که در صادرات کشور جایگاه مخصوص خود را دارد.

عمق و طول غار علیصدر همدان چقدر است؟

غار علی‌صدر جزو بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری غرب ایران است. این غار جزو غارهای آبی است و در روستای علیصدر از توابع شهرستان کبودرآهنگ، در 75 کیلومتری شمال غربی شهر همدان قرارگرفته است. رودخانه‌ای در غار جریان دارد که عمق آن تا 14 متر می‌رسد و بیشترین ارتفاع فضای داخل غار 40 متر است.


هوای داخل غار در تابستان خنک‌تر و در زمستان گرم‌تر از هوای بیرون آن است. گستردگی غار و وجود رودخانه‌ای با امکان قایق‌سواری در آن این غار را به یکی از نادرترین و زیباترین غارهای جهان تبدیل کرده است. مناظر زیبای خیره‌کننده در این غار، وجود دریاچه‌های وسیع و گذرگاه‌های آبی با آبی زلال و شفاف و بدون بو و مزه هر بیننده‌ای را محصور خود می‌کند. آب غار از چشمه‌های زیرزمینی تأمین می‌شود و در آن هیچ حیات جانوری وجود ندارد. چون بازدید از غار با قایق از انجام می‌شود و بازدیدکنندگان اختیاری در انتخاب مسیر و یا ترک غار ندارند، زمان بازدید از غار حدود ا 2 ساعت طول می‌کشد.


برای سکونت در این منطقه هتل علی‌صدر در نزدیکی غار وجود دارد همچنین سوئیت ها و خانه‌های ییلاقی باقیمتی ارزان‌تر از هتل نیز وجود دارند. در نزدیکی غار رستوران‌هایی هستند که در آن‌ها غذاهای سنتی همدان نیز سرو می‌شود. همچنین انواع نوشیدنی‌های مناسب هر فصل در کافه‌های اطراف نیز سرو می‌شود.
برای رفتن به غار علی‌صدر از شهر همدان خط حمل‌ونقل عمومی مینی‌بوس و تاکسی قرار دارد.

نقشه و مسیر دسترسی از همدان به غار علیصدر

چطور به غار علیصدر همدان برویم؟

3 راه های دسترسی به غار علیصدر

1- همدان، لالجین به بیجار که جدیدالاحداث و مناسب تر است.
2- از تقاطع سه راهی پایگاه هوایی نوژه (همدان به رزن) .
3- از طریق همدان به صالح آباد .
غار علیصدر در ارتفاعات ساری قیه (صخره زرد) به وجود آمده است. که در این کوه، دو غار دیگر به نام های سوباشی و سرآب وجود دارد، که به ترتیب 11 و 7 کیلومتر با غار علیصدر فاصله دارند.
۳۲۴۹ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading