تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
هوا محل قصری رویایی در جایپور هند

هوا محل قصری رویایی در جایپور هند

قصر هوا محل در شهر جایپور هند

هر گوشه‌ای از کشور هند دیدنی و جذاب است، سفر به کشوری که آداب و فرهنگ مردمش هرکسی را شوکه می‌کند، قطعا مقصد سفر خوبی برایتان خواهد بود. یکی از شهرهایی که بیشتر مورد توجه گردشگران خارجی قرار می‌گیرد جایپور یا جیپور Jaipur است.
شهر جایپور در ایالت راجستان قرار دارد و راجستان نیز در سمت شمال غربی کشور هند واقع شده است. این شهر بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده و طبیعت زیبایی هم دارد به همین خاطر مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است.
یکی از مهمترین دیدنی‌های جایپور قصری به نام هوا محل است که برخی به آن هاوا محل نیز می‌گویند. نمای این قصر به رنگ آجری است و با پنجره‌های زیادش (953 پنجره کوچک) شناخته می‌شود. این کاخ زیبا در سال 1977 میلادی تکمیل شد و سبک معماری آن راجپوت است که مخصوص به هند می‌باشد. این قصر بیشتر مکانی بوده برای برگزاری جشن‌های سلطنتی پادشاهان ثروتمند هند.
دلیل نام گذاری این قصر به نام هوا محل، موقعیت قرارگیری این قصر می‌باشد. هوا در این مکان به معنای باد بوده زیرا موقعیت جغرافیایی قصر هوا محل به گونه‌ای است که در فصل تابستان که هوای هند بسیار گرم می‌شود، هوای این قصر خنک است و باد خوبی در آن می‌وزد.
قصر هوا محل یکی از بزرگترین سازه‌های ساخته شده در کشور هند است بنابراین توصیه می‌کنیم که در طی سفرهایتان به هند حتما از آن دیدن نمایید. اگر قصد دارید که تعطیلات نوروز خود را در هند سپری کنید و هنوز تور خود را خریداری نکرده‌اید حتما به صفحه تور نوروزی هند سر بزنید.
ساعت های بازدید
9:00 تا 17:30
قیمت بلیت قصر هوا محل
برای گردشگران خارجی: 200 روپیه
برای گردشگران خارجی: 50 روپیه
هزینه لیدر: 200 روپیه
هزینه راهنمای صوتی: 200 روپیه
آدرس قصر هوا محل
هند، راجستان، جایپور، منطقه شهر صورتی (پینک سیتی)، جاده هوا محل، قصر هوا محل

 

۱۶۰۸ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading