تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد

در سال های اخیر مشهد به یکی از مهمترین شهرهای توریستی ایران و خاورمیانه تبدیل شده است. بیشتر گردشگران تور مشهد زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) را در اولویت سفر خود قرار می دهند و پس از فراغت از زیارت به سراغ مکان های تفریحی و توریستی مشهد می روند. یکی از مشهورترین مکان های تفریحی و توریستی شهر مشهد پارک کوهسنگی است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

پارک کوهسنگی مشهد
اگر بخواهیم دو مکان مناسب برای تفریح و طبیعت گردی در مشهد را نام ببریم، می توانیم به پارک ملت مشهد که دارای بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه است و پارک کوهسنگی اشاره کنیم. در میان جاذبه های توریستی متنوع و فوق العاده زیبای شهر مشهد پارک کوهسنگی یکی از بهترین گزینه های تفریح و طبیعت گردی است و از قدیمی ترین پارک های شهر مشهد به شمار می‌آید. در چند سال گذشته با شروع طرح توسعه مجموعه تفریحی و گردشگری کوهسنگی به محبوبیت این پارک در بین گردشگران و خانواده های مشهدی افزوده شد. در این طرح قرار شد تا باغ های هفتگانه‌ای به وسعت 100 هکتار شامل باغ پذیرایی، باغ سنگی، باغ فرهنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی در مجموعه بافت کوهسنگی مشهد احداث شود تا مجموعه توریستی و تفریحی با امکانات رفاهی مناسب برای بازدیدکنندگان ایجاد شود. بنابر باوری قدیمی این کوهستان (کوهِ سنگی) وجه‌ی مذهبی داشت و از سنگ هایش در ساخت ظروف غذا استفاده می شد که شاید علت شهرت دیزی سنگی و ظروف سنگی در مشهد نیز همین باور باشد. جالب است، بدانید که شاه عباس صفوی بر بالای ایوان کوهسنگی توسط فردی به نام مرشد قلی استاجلو تاج سلطنت را بر سر نهاد و پس از آن به رسم سلسله صفویه در این شهر عمارت های شاهی و باغ ایجاد شد. مجموعه کوهسنگی شامل دو کوه سنگی به شکل کله قند است که ادامه‌ی کوه بینالود هستند و یک ایوان سنگی که بیشتر فضای مسطح پارک را شامل می شود. در گذر زمان با احداث باغ و کاشت درختان این محوطه سنگی به شکل سرسبز امروزی خود درآمد. در کوه سمت راستِ پارک، پلکانی سنگی و پیچ در پیچ وجود دارد که علاقه مندان می توانند به بالای کوه بروند و منظره زیبایی از شهر مشهد را مشاهده کنند. در واقع این کوه به بام مشهد نیز شهرت دارد و سوژه‌ای عالی برای عکاسان و گردشگران است.

امکانات تفریحی پارک کوهسنگی مشهد

- استخر بزرگ
- رستوران
- آمفی تئاتر
- میدان ورزش
- غرفه های فروشگاهی
- غرفه های فروش صنایع دستی و سوغاتی
- موزه بزرگ خراسان رضوی

نزدیک ترین جاذبه های توریستی مشهد به پارک کوهسنگی

- موزه بزرگ خراسان
- مرکز هنری خراسان
- گالری چارسوق مشهد
- مجموعه آموزشی ورزشی مشهد
- کتابخانه امام رضا (ع)
- کلاته چشمه پونه
- باغ نادری مشهد
-آرامگاه فردوسی

آدرس پارک کوهسنگی مشهد

مشهد، بزرگراه شهید کلانتری
فاصله حرم امام رضا تا پارک کوهسنگی مشهد
برای آنکه پس از زیارت بتوانید مستقیم از حرم امام رضا به طرف پارک حرکت کنید، ابتدا وارد خیابان امام رضا شوید سپس به سمت خروجی میدان بسیج حرکت کنید، از میدان بسیج مستقیم به سمت خیابان بهار، میدان تقی آباد (شریعتی) بروید، خروجی سوم شما را به پارک کوهسنگی می رساند.

۱۲۹۵ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading