تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
کریسمس در نقاط مختلف دنیا

کریسمس در نقاط مختلف دنیا

کریسمس چیست؟

هر سال مسیحیان کاتولیک و پروتستان شب 24 دسامبر (مصادف با میلاد حضرت مسیح) را جشن می‌گیرند و آغاز سال نوی میلادی و جشن کریسمس 2019 دقیقا در 4 دی ماه می‌باشد. آداب این جشن در نقاط مختلف دنیا متفاوت است و در هر کشوری با توجه به آداب و سنن مردم کریسمس جشن گرفته می‌شود. ما در مطالب دیگری به چرایی کریسمس پرداخته‌ایم و در اینجا شما را با آداب جشن کریسمس در کشورهای مختلف آشنا می‌کنیم. 

 

 

 

کریسمس در لهستان

در لهستان رسمی جالب در شب کریسمس اجرا می‌شود. مردم این کشور هنگام چیدن میز شام یک ظرف غذا و صندلی اضافه می‌گذارند تا اگر میهمانی سرزده وارد شد جای آن مشخص و محفوظ باشد. این رسم، میهمان‌نوازی لهستانی‌ها را نشان می‌دهد.

 

 

 

کریسمس در کره جنوبی

در کره جنوبی بیشتر مسیحیان شب را بیرون از منزل و در رستوران‌ و کافه‌ها می‌گذرانند. در چند سال اخیر در این کشور مرسوم شده که مجردها در خیابان‌ گردهم جمع می‌شوند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

 

 

 

کریسمس در آفریقا

به دلیل شرایط آب و هوایی سرزمین آفریقا درخت کاج در آن کمیاب است و آفریقایی‌ها برای جشن نوئل یا کریسمس در کنار درخت نارگیل جمع‌ می‌شوند و سرودهای شاد می‌خوانند. در آفریقا تمام ساختمان‌های شهر، کلیساها، خانه‌ها و حتی درختان را با لامپ‌های رنگارنگ و ستاره‌ها و حباب‌های براق تزئین می‌کنند و به یکدیگر شیرینی‌های محلی تعارف می‌نمایند.

 

 

 

کریسمس در ژاپن

بیشتر جمعیت ژاپن پیروی آیین شینتوئیسم هستند و تعداد مسیحیان در ژاپن زیاد نیست؛ با این حال مسیحیان ژاپن در شب کریسمس به یکدیگر هدیه می‌دهند و برای شام راهی رستوران‌ها می‌شوند. با وجود این که مسیحیت رواج زیادی در ژاپن ندارد اما کریسمس در ژاپن تعطیل رسمی است. رستوران‌ها در این شب علاوه بر تکه‌های مرغ سوخاری، بوقلمون و مرغ‌ها را به‌صورت درسته سوخاری می‌کنند و در کنار برنج صورتی سرو می‌نمایند.

 

 

 

کریسمس در مکزیک

برای جشن کریسمس در کشور مکزیک بوقلمون را به‌صورت شکلاتی و تلخ می‌خورند. آن‌ها این جشن را بزرگ و باشکوه برگزار می‌کنند و هر خانواده ماکتی از محل تولد حضرت مسیح (ع) را می‌سازد و در کنار درخت کاج تزئین شده می‌گذارد.

 

 

 

کریسمس در آمریکای شمالی

آمریکایی‌ها جشن کریسمس را در کنار درخت کاجی که آن را زینت داده‌اند در خانه‌هایشان برگزار می‌کنند. هرکدام از اعضای خانواده برای اعضای دیگر هدیه تهیه می‌کند و آن را زیر درخت کریسمس قرار می‌دهند. بعد از صرف شام برای برگزاری ادامه‌ی جشن و شادی به‌ صورت جمعی، به خیابان‌ها می‌روند و به یکدیگر هدیه داده و تبریک می‌گویند.

 

 

 

کریسمس در برزیل

در برزیل مردم باید شب کریسمس بیرون از خانه و در میدان‌های اصلی شهر حضور داشته باشند. آن‌ها مجسمه‌هایی از حضرت مریم (ع) و حضرت مسیح (ع) را می‌سازند و با چراغ‌های رنگی تزئین می‌کنند و در میدان‌های اصلی دور آن جمع می‌شوند و آهنگ‌های محلی و شاد سر می‌دهند؛ همچنین در پایان مراسم انواع شیرینی‌های محلی را به یکدیگر تعارف می‌کنند و سال نوی میلادی را تبریک می‌گویند.

 

 

 

کریسمس در چین

مسیحیان ساکن در چین به نسبت جمعیت این کشور زیاد نیستند. در شب کریسمس آن‌ها به یکدیگر هدیه می‌دهند و شمع روشن می‌کنند و برای شام از گوشت بوقلمون استفاده می‌کنند.

 

 

۸۸۲ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading