تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
معبد لانه ببر یا پارو تاکشانگ در بوتان

معبد لانه ببر یا پارو تاکشانگ در بوتان

معبد لانه ببر یا پارو تاکشانگ در بوتان

معبدی به نام پارو تاکشانگ Paro Taktsang در کشور زیبای بوتان وجود دارد که در ایران اغلب آن را با نام معبد لانه‌ی ببر می‌شناسند. شاید تصور کنید که معابد متعددی در کشورهای آسیای شرقی وجود دارد و ما چرا این مکان را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم؟ جواب این است که معبد لانه‌ی ببر ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد و برای دیدنش باید زمان زیادی در اختیار داشته باشید.
این معبد درست بر روی صخره‌ای عظیم و در ارتفاع بنا شده و در واقع مجموعه‌ای از معابد به شمار می‌آیند. برای بازدید از این معبد باید به دره‌ی پارو بروید، جایی که پوشش گیاهی انبوه و چشم‌انداز وسیعش هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در سال ۱۶۹۲ میلادی شروع به ساخت این نیایشگاه کردند و به مرور بخش‌های دیگری به آن اضافه نمودند. این مکان جایی برای پرستش بوداست اما به دلیل سبک خاص معماری و موقعیت قرارگیریش به مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری بوتان تبدیل شده است. اگر در جستجوی مقصدی برای طبیعتگردی هستید و یا می‌خواهید تصاویری را در نوروز پیش‌رو به ثبت برسانید که بی‌نظیر و خاطره‌انگیز باشند؛ بی‌ شک معبد پارو تاکشانگ مقصدی مناسب برای شما خواهد بود.
با بازدید از این معبد هم می‌توانید با فرهنگ مردم بوتان آشنا شوید و هم اطلاعات مفیدی در رابطه با آئین بودایی به دست بیاورید و نیز در کنارش از طبیعت و هوای دل انگیز هم لذت ببرید. اگر اهل صخره نوردی هستید و می‌خواهید نوروز امسالتان رنگی متفاوت داشته باشد همین حالا برای خرید تورهای بوتان و آسیای شرقی اقدام کنید.

بهترین زمان سفر به معبد پارو تاکشانگ

از آنجایی که کشور بوتان دارای آب و هوایی استوایی است در تمام فصل‌ها می‌توانید به آن سفر کنید اما ایرانیان اغلب نوروز را برای سفر به این سرزمین زیبا انتخاب می‌کنند.

آدرس معبد پارو تاکشانگ

بوتان، جاده تاکشانگ، معبد پارو تاکشانگ

۱۰۷۳ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading