تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
کاخ تابستانی چین، شاهکار طراحی باغ چینی

کاخ تابستانی چین، شاهکار طراحی باغ چینی

معرفی باغ تابستانی چین

بیشتر گردشگران شهر پکن برنامه بازدید روزانه خود را از کاخ تابستانی شروع می کنند؛ چراکه در فصلهای بهار و تابستان چشم انداز جذابی از تپه ها و آب روان، خانه تابستانی، سالن ها، کاخ ها، معابد و پل که ترکیبی هماهنگ از هنر و زیبایی شناختی را برای گردشگران به ارمغان می آورند همه و همه در اختیار گردشگران قرار می‌گیرند.
کاخ تابستانی در سال 1750 در زمان امپراطور گیان لونگ (Qianglong) ساخته شد. مساحتی حدود 70 هزار مترمربع دارد و مملو از درختان و گل های بومی منطقه است. در سال 1924 بعد از بازسازی مجدد فضای کاخ تابستانی در زمان خاندان چینگ (Qing Dynasty) بازدید از باغ زیبا برای گردشگران آزاد شد.

 

در کاخ تابستانی چین چه می گذرد ؟

کاخ تابستانی یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های کشور چین است که به دلیل آرامش بصری و فضای خاص از مناظر سرسبز، درختان و گل های زیبا دست‌کم نیم روز از برنامه بازدید شهر پکن را به خود اختصاص می دهد. معماری کاخ تابستانی (summer palace) با الهام از طبیعت است و باغ ها و حیاط هایی را شامل می شود که هرکدام طراحی منحصر به فرد خودشان را دارند.
شما می توانید بازدید خود از مجموعه کاخ تابستانی را با قایق سواری ده دقیقه ای بر دریاچه آغاز کنید؛ با این کار اولین منظره ای که می بینید محل نمایش تئاترهای قدیمی چینی است. سالن تئاتر چوبی که به یکی از قدیمی ترین و سالم ترین سالن‌های تئاتر چوبی کشور چین است و به خوبی از آن حفاظت کرده‌اند. قدمت این بنا به حدود 1891 بر می گردد و تئاتر مخصوص ملکه دواگر بوده است. نزدیک دروازه شرقی، در منطقه حیاط اصلی، اقامتگاه ملکه دواگر (ملکه سئی شی Cixi) قرار دارد. بعد از عبور از این محوطه و در کنار دریاچه شما به محوطه ای به نام دالان طویل (The Long Corridor) می رسید که با انبوهی از درختان بید و گل های نیلوفر آبی به همراه خنکای هوا، فضای دلپذیر و مطبوعی را برای گردشگران تور چین فراهم می کند. 

علت شهرت کاخ تابستانی چین

معبد بودا در بالای تپه Longevity در پشت دریاچه قرار دارد. شهرت این بخش از جاذبه زیبای کاخ تابستانی، به دلیل منظره زیبا از فراز تپه و همچنین نوع معماری معبد بودا می باشد. کمی بعد شما به بازارچه کوچک با مغازه هایی که روزگاری محل تردد خاندان امپراطوری برای تفریح بود، می رسید.
کاخ و باغ تابستانی در طول تابستان های گرم پکن پناهگاهی برای خانواده سلطنتی بود. به طوری که خاندان سلطنتی از کاخ تابستانی به جای شهر ممنوعه برای گذران اوقات خود در فصل گرم سال استفاده می کردند. بهترین زمان بازدید از کاخ تابستانی در بهار و پاییز است که طبیعت و هوای مطبوع فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کنند. در این باغ موزه زیبا شما می توانید از تماشای شاهکارهای طبیعی و چشم اندازهای سرسبز و فوق العاده تا اشیا و خانه های زیبا لذت ببرید.

 

آدرس کاخ تابستانی چین

برروی نقشه فاصله تقریبی بین سه جاذبه گردشگری مهم در محوطه از جمله کاخ تابستانی، معبد بهشت و موزه قصر نشان داده شده است. شما می توانید در سفر خود به چین از یکی از 3 جاذبه توریستی پکن دیدن کنید.
ساعات بازدید از کاخ تابستانی پکن: ۶ صبح تا ۶ عصر مدت زمانی که برای بازدید از این کاخ نیاز است حدودا ۳ ساعت است.
آدرس: ۱۹ Xinjiangongmen Rd, Haidian Qu, China, 100000

۷۴۶ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading