تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه

کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه

کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه

صوفیه بزرگترین شهر کشور بلغارستان است و پایتخت این سرزمین محسوب می‌شود. بسیاری از ایرانیانی که به بلغارستان سفر می‌کنند به سمت شهر صوفیه رهسپار می‌شوند. در این شهر دیدنی‌های گوناگونی وجود دارد که یکی از مهمترینشان کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه Alexander Nevsky Cathedral می‌باشد.
ساخت این کلیسای زیبا در سال 1912 میلادی به پایان رسید و آن را به سبک نیو بیزانتی ساختند. این کلیسا به نوعی نماد شهر صوفیه به شمار می‌آید و از مهمترین دیدنی‌های بلغارستان نیز هست. توصیه می‌کنیم که در طی سفرهایتان به صوفیه از این عبادتگاه باشکوه نیز دیدن نمایید.
مساحت کلی این کلیسا 3,170 متر مربع است و به صورت هم زمان 5000 نفر می‌توانند در آن جای بگیرند. عبادتگاه جامع الکساندر نوسکی یکی از بزرگترین کلیساهای بلغارستان است و تا سالها جزو بزرگترین کلیساهای دنیا به حساب می‌آمد.
اغلب گردشگران خارجی این کلیسا را با گنبد طلایی رنگش می‌شناسند زیرا این مکان گنبدی به ارتفاع 45 متر دارد که از مناطق اطراف به خوبی دیده می‌شود. همچنین کلیسای جامع الکساندر نوسکی یک برج ناقوس نیز دارد که ارتفاعش به 53 متر می‌رسد و آن هم دارای گنبدی طلایی رنگ است.
این مجموعه دارای 12 ناقوس است که مجموعا وزنشان به چیزی حدود 23 تن می‌رسد و بد نیست بدانید که وزن سنگین‌ترین ناقوس 12 تن می‌باشد. مطمئن باشید نوع معماری و چگونگی بازی با رنگ‌ها که در این کلیسا وجود دارد حتما توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.
اگر به سفر به بلغارستان علاقه‌مند هستید و تا به حال موفق به خرید تور مناسب خود نشدید همین حالا به صفحه تور نوروزی بلغارستان توریابی سری بزنید و با قیمت تورهای مختلف و ویژگی‌هایشان آشنا شوید.

آدرس کلیسای جامع الکساندر نوسکی
بلغارستان، مرکز شهر صوفیه، خیابان Sveti Aleksandar Nevski

 

 

۱۰۳۷ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading