تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
10 حقیقت ناگفته درباره صربستان

10 حقیقت ناگفته درباره صربستان

صربستان از آن جمله کشورهایی است که یا عاشقش خواهید شد و یا از سفر به آن پشیمان می‌شوید. به دلیل این که صربستان تنها چند سال است که از نظر صنعت گردشگری مطرح شده، اغلب ایرانیان اطلاعات چندانی از این کشور و جذابیت‌هایش ندارند به همین خاطر امروز حقایقی را بیان می‌کنیم که کمی نوع نگاه شما را به این دیار تغییر خواهد داد.
با ما همراه باشید تا حقایقی ناگفته درباره صربستان را برایتان بازگو کنیم. پیش از هرچیز بد نیست که از لینک‌های زیر رو به رو دیدن نمایید.

1-سفر تابلوی نقاشی صرب ها به فضا

جالب است بدانید اولین اثر هنری فرسکو (نوعی دیوارنگاره) متعلق به صربستان بود که به فضا ارسال شد. این نوع اثر هنری که در زمان رنسانس پرطرفدار بود، بخشی از هنر و فرهنگ مردم صربستان است. این دیوار نگاره وایت انجل یا همان فرشته‌ی سفید نام دارد. برای ارسال این تابلو به فضا آن را از اروپا به آمریکا ارسال کردند و از آنجا به وسیله‌ی ماهواره به فضا فرستاده شد. نکته‌ی جالبی که در رابطه با این اثر هنر وجود دارد این است که نقاش آن مشخص نیست.

2-رواج نام گرگ در صربستان

اگر کمی دقت نظر به خرج بدهید، متوجه خواهید شد که مردم هر کشور نام فرزندان خود را بر اساس معیارهای فرهنگی‌شان انتخاب می‌کنند برای مثال ایرانیان از اسم‌های ائمه و اسامی کهن فارسی به وفور در نام گذاری فرزنداشان استفاده می‌کنند.
در صربستان بسیاری از مادر و پدرها نام فرزندان خود را گرگ (wolf) قرار می‌دهند. تصور کنید که اگر در این کشور زندگی می‌کردید قطعا در فهرست گوشی همراه خود چند نفر به نام wolf داشتید. مردم صربستان معتقد هستند که گرگ نماد شجاعت، قدرت و کار به روش اصولی است و همین موضوع دلیل اصلی این انتخاب صرب‌هاست.

3-جیمز باند یک صربستانی بود

شاید شما هم جیمز باند را بشناسید، جیمز باند یک شخصیت داستانی است که در سال 1952 میلادی توسط یک نویسنده‌ی اهل انگلیس خلق شد. ماجراهای جیمز باند تمی جاسوسی دارد و توانست به سرعت در جهان به شهرت برسد. فیلم‌های سینمایی جیمز باند هنوز هم مشهور هستند و طرفداران خاص خودشان را دارند.
نکته‌ی جالب این است که شخصیت جیمز باند از فردی اهل صربستان الگوبرداری شده است. در حقیقت جیمز باند واقعی کسی به نام Dušan Popov بود که در قرن بیستم در صربستان می‌زیست. بنابراین اگر شما هم طرفدار جیمز باند و ماجراهایش هستید، به احتمال زیاد صربستان برایتان جذاب خواهد بود.

4-این بانوی نظامی معروف اهل صربستان است

Milunka Savić نام یک بانوی نظامی معروف اهل صربستان بود. او در طی جنگ جهانی اول و جنگ بالکان دلاوری‌های بسیاری از خود نشان داد و به نوعی الگویی مهم برای تمامی زنان جهان به حساب می‌آید. افراد بسیاری معتقد هستند که او تاثیرگذارترین بانوی نظامی در طول تاریخ بوده است. بد نیست بدانید که این بانوی شجاع دارای مدال‌هایی از فرانسه، روسیه و ایالات متحده‌ی آمریکا نیز بود بنابراین با سفر به صربستان از وطن این بانوی نظامی شجاع دیدن خواهید کرد.

5-شهرت فلفل در کشور صربستان

حقیقت این است که کشور صربستان به نسبت سایر سرزمین‌های اروپایی پیشرفته نیست به همین خاطر از دیرباز کشاورزی یکی از شغل‌های اصلی مردم صربستان بود. از جمله محصولات کشاورزی که از دیرباز در صربستان کشت می‌شد، فلفل و به ویژه فلفل قرمز بود. هنوز هم تولید فلفل در صربستان ادامه دارد به صورتی که به صربستان لقب پایتخت فلفل دنیا را داده‌اند.

 

6-الهام لوکیشن فیلم بیگانه از صربستان

فیلم بیگانه یا Alien یکی از برترین و معروفترین فیلم‌های دنیاست که در سال 1979 ساخته شد در این فیلم از لوکیشن‌های بسیار گوناگونی استفاده کرده‌اند. حقیقت این است که طبیعت صربستان بسیار خاص و منحصربه‌فرد می‌باشد و همین موضوع از نقاط قوت این کشور محسوب می‌شود. اگر از چشم‌اندازهای غیر منتظره و ویژه لذت می‌برید، صربستان مقصد خوبی برایتان خواهد بود. 

 

7-وجود ومپایر در صربستان

خون آشام یا ومپایرها چند سالی است که در سطح جهان شناخته شده‌ و فیلم و سریال‌های زیادی بر اساس آنها ساخته شده است. خون آشام‌ها موجوداتی هستند که از خون موجودات زنده تغذیه می‌کنند و می‌توانند تا ابد زنده بمانند. شاید تصور کنید که ماجرای وجود ومپایرها در همین چند سال گذشته به وجود آمده است اما باید بدانید که شواهد نشان می‌دهند که مردم صربستان از سالها قبل به وجود ومپایرها اعتقاد داشته‌اند. آنها معتقد هستند که خون آشام‌ها چند سال پیش از صربستان خارج شدند و روزی به خانه‌هایشان بازخواهند گشت.

 

8-زادگاه بزرگترین مرداب اروپا

بسیاری از جاذبه‌های گردشگری موجود در صربستان هنوز ناشناخته هستند و اغلب گردشگران خارجی از وجود آنها بی‌خبرند، یکی از دیدنی‌هایی که جذابیت زیادی دارد و در صربستان واقع شده، یک مرداب بسیار عظیم در شمال صربستان می‌باشد.

 

9-الفبای عجیب در صربستان

همانطور که بالاتر اشاره کردیم زبان مردم صربستان صربی است اما آنها از الفبای سیریلیک استفاده می‌کنند. منشا سیریلیک اسلاوی است و از خط یونانی باستان آن را الگوبرداری کرده‌اند. افراد بسیاری معتقد هستند که خط سیریلیک بسیار دشوار است اما به نظر صرب‌ها زمان کمی برای یادگیری این خط نیاز خواهید داشت و این خط به هیچ وجه دشوار نیست.

 

10-نقش اساسی صرب ها در پیشرفت قرن بیستم

شاید نام نیکولا تسلا را شنیده باشید، او یک مخترع مشهور است که اصالتش مربوط به صربستان می‌باشد. او را بیشتر با طراحی سیستم نوین برق‌رسانی براساس جریان متناوب می‌شناسند، همان اختراعی که منجر به ابداع صندلی برق (برای اعدام) شد. ابداعات نیکولا تسلا در پیشرفت‌هایی که در قرن بیستم رخ داد نقشم مهمی داشت به همین خاطر صربستان و مردمش را در پیشرفت جهان در قرن بیستم تا به امروز سهیم می‌دانند.

۹۱۹ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading