تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
10 پل معروف دنیا کدامند؟

10 پل معروف دنیا کدامند؟

بدون شک تماشای منظره یک شهر یا طبیعت از بلندای پل می‌تواند یکی از مهیج‌ترین خاطرات سفر شما باشد. برخی پل‌ها به‌قدری معماری زیبا دارند که دیدن آن‌ها به‌اندازه‌ی یک جاذبه‌ی معروف گردشگری دنیا می‌تواند مسافران و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند. تماشای مناظر دیدنی که در آن پل‌های زیبا قرار دارند می‌تواند سفرتان را به‌یادماندنی‌تر کند. مطمئناً برای شما جالب است که با زیباترین پل‌های دنیا آشنا شوید پس با ما همراه باشید.

معروف ترین و زیباترین پل های جهان

 

1-آلمان، کروملائو (Kromlau)، پل راکوتزبروکه (Die Rakotzbrucke)

 

پل راکوتزبروکه یک پل افسانه‌ای و عجیب است که به دریچه بهشت نیز معروف است. این پل که در پارک بزرگ ساکسونی آلمان قرار دارد. شکل نیم‌دایره‌ای دارد و از روی رودخانه راکوتزه می‌گذرد. در اطراف این پل پوشش گیاهی زیبا و انبوهی قرار دارد. انعکاس شکل پل در آب‌های شفاف رودخانه دایره‌ای کامل به وجود می‌آورد، دایره‌ای که ازهرجهت به درونش نگاه کنید منظره‌ای زیبا خواهید دید. به این سبب پل راکوتزبروکه به دریچه بهشت شهرت دارد. این پل توسط معماری به نام هرمان روتشکه (Herman rotschke) در سال 1860 ساخته‌شده است.

 

 

 

2-انگلیس، لندن، پل رولینگ (Rolling Bridge)

این پل نوعی پل متحرک است که از اتصالات اجزاء به یکدیگر ساخته می‌شود. این پل در مواقعی که استفاده نمی‌شود جمع می‌شود و مانند یک کرم دور خودش می‌پیچد و به هنگام استفاده لولاهای مثلثی شکل آن به‌راحتی از هم باز می‌شوند و روی رودخانه پدینگتون باسین (Paddington Basin) شهر لندن قرار می‌گیرد تا عابران از کانال گرند یونیون (Grand Union) به‌راحتی عبور کنند. پل رولینگ در سال 2004 به بهره‌برداری رسید و طراح آن توماس هترویک بوده است.

 

 

 

3-پرو، رودخانه آپوریماک (Apurimac River)، پل طنابی اینکا (Inca Rope Bridge)

پل طنابی اینکا را 500 سال قبل اینکاها بر روی تنگه آپوریماک ساخته‌اند. برای ساخت این پل از الیاف طبیعی که از گیاهان محلی آن منطقه به دست می‌آید استفاده‌شده است. این الیاف را به‌هم‌بافته‌اند تا طناب بسیار ضخیم و محکمی به وجود آید و سپس این طناب را به دو طرف پل وصل می‌کنند. برای استحکام بیشتر شاخه‌های به‌هم‌بافته شده‌ای در سراسر پل استفاده‌شده است. سنگینی و بزرگی زیاد این پل سبب شده است تا در قسمت وسط آن خمیدگی پدید آید و این پل با وزش بادهای تند حرکتی رفت‌وبرگشت به طرفین داشته باشد.

 

 

 

 

4-سوئیس، زرمات (Zermatt)، پل چارلز کونن (Kuonen Bridge)

پل چارلز کونن بلندترین و طولانی‌ترین پل معلق پیاده‌روی جهان در سوئیس است. این پل هیجان‌انگیز تنها در 10هفته ساخته‌شده است. پل چارلز کونن با طول 500 متری در ارتفاع 86 متر از زمین قرار دارد. برای عبور از آن، افراد به‌صورت پشت سرهم می‌توانند عبور کنند زیرا پهنای این پل مرتفع تنها 65 سانتی‌متر است. این پل دو قسمت از مسیر کوهنوردی اوروپاوگ (Europaweg) اگر قصد عبور از این پل زیبا و پرهیجان را دارید از امنیت آن کاملاً خاطرجمع و مطمئن باشید و از منظره‌ی زیبای اطراف لذت ببرید.

 

 

5-کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge)

پل گلدن گیت نارنجی رنگ است. این پل معلق بر روی تنگه‌ای به همین نام قرارگرفته است و شهر سانفرانسیسکو را به شمال ایالت کالیفرنیا متصل می‌کند. قبل از ساخت این پل که به‌واقع یک شاهکار معماری است، مردم این مسیر را با قایق می‌پیمودند. ارتفاع پل 67 متر از سطح آب و طول آن 1300 متر است. در هر ماه بیش از سه میلیون وسیله نقلیه از این پل عبور می‌کنند که حداکثر سرعت آن‌ها نباید از 70 کیلومتر در ساعت بیشتر باشد. پل گلدن گیت رکورد بیشترین خودکشی در جهان را دارد، هر پانزده روز معمولاً یک نفر با پرتاب خود از پل اقدام به خودکشی می‌کند

 

 

 

6-چین، فونگ هوآنگ (Fenghuang)، پل سنگی استپینگ (Stepping Stone Bridge)

این پل قدیمی و منحصربه‌فرد بر روی رودخانه توجیانگ چین قرارگرفته است. برای عبور از پل استپینگ نیاز به حواسی جمع و تمرکز دارید زیرا این پل از تکه سنگ‌هایی که برش خورده‌اند و به‌صورت جداجدا در آب قرارگرفته‌اند تشکیل‌شده است. هر قدم شما بر روی یک سنگ قرار می‌گیرد عبور از این پل هیجانی لذت‌بخش دارد.

 

 

7-هند، نانگریات (Nongriat)، پل لیوینگ روت (Living root Bridge)

طول این پل به 31 متر می‌رسد و توسط بومیان ساخته‌شده است. لیوینگ روت به معنای ریشه درختان در حال رشد است. از اسم این پل مشخص است که از ریشه درختان زنده ساخته‌شده است. در طول سالهایی که پل لیوینگ روت بنا شدصرفا مورداستفاده مردم بومی هند بود تا آنکه کم کم به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح شد. در مقابل طوفان‌ها و سیلهای زیاد اسقامت داشته و پابرجا مانده است.

 

 

8-ایتالیا، ونیز (Venice)، پل ریو دی پالازو (Rio Di Palazzo Bridge)

پل ریو دی پالازو از سنگ آهک سفید و طلایی ساخته‌شده است و بر روی رودخانه‌ای به همین نام در ونیز ایتالیا قرارگرفته است. این پل در اوایل قرن هفدهم ساخته‌شده است. علت ساخت آن ارتباط بین دادگاه و اتاق بازجویی با زندان بوده است. تماشای این پل زیبا هر سال گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند، این پل به پل افسوس نیز مشهور است.

 

 

 

9-ایرلند (Ireland)، پل طنابی کاریکارید (Carrich-a-Rede Rope Bridge)

این پل یکی از جاذبه‌های گردشگری ایرلند شمالی است و درگذشته بیشتر به‌عنوان راه ارتباطی این منطقه به یکی از جزایر منطقه به نام کاریک مورداستفاده قرار می‌گرفته است. پلی معلق که در ارتفاع 30 متری قرار دارد، طول این پل طنابی هیجان‌انگیز 20 متر است و عبور از آن در هنگام وزش باد و طوفان با ترس و هیجان بی‌نظیری همراه است.

 

 

 

10-آلمان، شوانگائو (Schwangau)، پل مارینبرگ (Marienbrueche Bridge)

این پل زیبا در بین درختان و ساختمان‌های زیبای شهر شوانگائو آلمان قرارگرفته است. گردشگران زیادی هر سال برای عبور از آن و تماشای مناظر زیبا از فراز آن به این کشور سفر می‌کنند. در ساخت این پل زیبا از سازه‌های فلزی زیادی استفاده‌شده است. اگر هیجان قرار گرفتن در ارتفاع را دوست دارید این پل گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. توجه داشته باشید که پل مارینبرگ در زمستان که دمای هوا به زیر صفر درجه می‌رسد مسدود می‌شود.

 

 

۱۸۹۵ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading