تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
شهر سوچی روسیه

شهر سوچی روسیه

سوچی یکی از بهترین شهرهای کشور روسیه برای علاقه مندان به ورزش و طبیعت گردی است. این شهر که طولانی‌ترین شهر ساحلی اروپا محسوب می شود، پس از میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۱۴ به شهرت بیشتری دست یافت. مردم روسیه و گردشگران خارجی، سوچی را پایتخت تابستانی روسیه می دانند چون در این فصل، سوچی آب و هوایی بسیار مناسب دارد. در ادامه با توریابی همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری سوچی آشنا شویم.

برترین جاذبه های شهر سوچی روسیه

قبل از معرفی شهر سوچی ابتدا کمی در خصوص این شهر بدانیم. به طور کلی، سوچی به چند منطقه‌ی اصلی با نام های لازاروسکی (Lazarevsky)، خوزیتونسکی یا خوستینسکی یا خوستا (Khostinsky) و آلدرسکی یا آدلر (Adlersky) تقسیم می‌شود. این شهر دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری است و گرم ترین ماه های آن از می تا اکتبر (اردیبهشت تا آبان) هستند و دسامبر تا مارس (آذر تا فروردین) هوای این شهر معتدل است. 

دلفیناریوم ریویرِا سوچی

Dolphinarium Riviera

دلفیناریوم ریویرا در سوچی، بهترین پیشنهاد برای خانواده هایی است که تور سوچی را انتخاب می‌کنند. این تفرجگاه مانند سایر مجموعه های تفریحی دارای یک سالن نمایش بازی با دلفین ها، پارک بازی، کافی شاپ و رستوران است. بد نیست بدانید که در نزدیکی دلفیناریوم سوچی که در مرکز شهر قرار دارد، یک مجموعه اقامتی مناسب برای علاقه مندان هم فراهم کرده‌اند.
ساعت کار دلفیناریوم سوچی: 10 صبح تا 8 شب
آدرس دلفیناریوم سوچی
روسیه، سوچی، Ulitsa Yegorova, 1 Sochi, Krasnodarskiy kray

کوه آخون سوچی

Mount Akhun

این کوه در منطقه کوستینسکی (Khostinsky) سوچی قرار دارد و در اطراف آن دو رود مهم شهر سوچی با نام کوستا (Khosta) و ماتستا (Matsesta) واقع شده‌اند. بلندترین نقطه کوه آخون حدود 663 متر است و یکی از بهترین مناطق برای کوهنوردان جهان به حساب می‌آید. اگر می خواهید بهترین منظره شهر سوچی و طبیعت زیبای آن را مشاهده کنید، خود را برای کوهنوردی آماده نمایید و به بالای کوه آخون بروید. در نزدیکی کوه امکانات مناسب کمپ و طبیعت گردی در کنار غار آهکی و چشمه آب معدنی در اختیارتان قرار خواهند گرفت.
ساعت مناسب بازدید از قله آخون سوچی: بهتر است از 5 صبح تا هنگام ظهر از قله دیدن کنید اما به طور کلی می توانید 24 ساعت شبانه روز با همراهی یک همراه محلی از قله بازدید نمایید.
آدرس قله آخون سوچی
روسیه، سوچی، شهر خوستینسکی (Khostinsky)

پارک ملی سوچی

Sochi National Park

این پارک در غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد و دومین پارک ملی بزرگ در کشور روسیه است. تاریخ ساخت پارک ملی سوچی Sochinskiy به سال 1953 برمی گردد. شهرت پارک ملی سوچی به دلیل تنوع بیولوژیک و وجود گونه‌های بومی جانوری و گیاهی ناحیه سیبری است که این پارک 190 هزار هکتاری به پارکی منحصر به فرد مبدل گردیده است.
در پارک ملی سوچی بیش از 10 آبشار از جمله آبشار زمیکا، آرخوسکویه و آگورا حدود 200 غار طبیعی قرار دارند. اگر به عمق پارک نفوذ کنید، می توانید معابد قدیمی و بناهای تاریخی را مشاهده کنید که نشان می دهند از دیرباز تا امروز منطقه سوچی نِسکی مورد احترام بومیان منطقه بوده است.
ساعت مناسب بازدید از پارک ملی سوچی: 24 ساعت شبانه روز
آدرس پارک ملی سوچی
روسیه، سوچی، Kurortnyy Prospekt, 74, Sochi, Krasnodarskiy kray

پارک گیاه شناسی دِندراریوم سوچی

Park Dendrariy V Sochi

این پارک مجموعه‌ای زیبا از گیاهانی مانند درختان بلوط، سرو و کاج در روسیه را به نمایش می گذارد. مساحت این پارک گیاهشناسی بیش از 49 هکتار است و به پارک گیاه شناسی سوچی "موزه طبیعت" گویند. از ویژگی های ممتاز پارک گیاهشناسی سوچی، تنوع حیات جانوری و گیاهی آن در کنار آکواریوم ماهی و باغ پرندگان است. برای علاقه‌مندان به خرید گل و گیاه در کنار باغ گیاهشناسی نمایشگاه گل و گیاه سوچی نیز وجود دارد.
ساعت کار پارک دنداریوم: 9 صبح تا 7 شب
آدرس پارک دندراریوم سوچی
روسیه، سوچی، Kurortnyy Prospekt, 74к 1А, Sochi, Krasnodarskiy kray

مجموعه اِسپای ماتسستا یا ماچییِستا

Matsesta

شاید یکی از جالب ترین ویژگی های چشمه آبگرم ماتسستای سوچی، نوع طراحی ارگانیک آن باشد که با استفاده از تخته سنگ های بزرگ و بدون برهم زدن شکل طبیعی آن ساخته شد. این چشمه خواص درمانی زیادی دارد به همین دلیل به قطب گردشگری درمانی روسیه تبدیل شده است. ماتسستا در زبان روسی به معنای آب داغ یا آب آتشین است که حکایت از دمای بالای آب دارد. افسانه های روسی حاکی از این است که دو نفر به نام یاسون و آرگونوت پسر لولوس برای یافتن پشم قوچ زرین راهی ناحیه قفقاز می شوند. در مسیر با زن جوانی که قدرت شفادهندگی داشت، به نام "مِدیا" آشنا می گردند که در نزدیکی این چشمه زندگی می‌کرد.
ساعت کار مجموعه اسپا و آبگرم سوچی: از 7:45 تا 12 شب
آدرس اسپا ماتسستا سوچی
روسیه، سوچی، Cheltenkhema Alley., 14, Sochi 354024

صخره اُرلینی اِسکالی سوچی

Orlinyye Skaly

اگر به دنبال یک منطقه بکر در سوچی هستید، به صخره اورلینی اسکالی Orlinyye Skaly بروید و به داستان های تخیلی مردم این منطقه گوش بدهید. طبق افسانه ها این صخره به افسانه‌ای یونانی به نام پرومته یا پرومتئوس بر می‌گردد. در اساطیر یونانی این طور بیان شده که یکی از تیتان ها که پسر پاپتوس است، عاشق آتنا دختر زئوس می‌شود و به دلیل عشق فراوانشان نسبت به همدیگر آتنا به او کمک می کند تا قدرت آتش را داشته باشد. پس از این ماجرا تیتان تصمیم می‌گیرد به همراه پرومتئوس به انسانها کمک کند. تیتان از پرومته می خواهد که هر آنچه انسان دوس دارد، به جز آتش را به او بدهد تا به دیگران کمک کند.
در واقع طبق اساطیر یونانی دو خدای زئوس (خدای آتش) و خدای پرومته (تمام قدرتها) برای کمک به انسانها انتخاب شدند؛ اما پرومتئوس که نمی تواند ناراحتی انسان را ببیند به طور مخفیانه یک نِی از آتش را در کوه قاف (قفقاز) می گذارد. پس از این ماجرا پرومتئوس توسط زئوس دستگیر و در کوه قاف زندانی می شود تا سال ها بعد هرکول او را نجات می دهد.
ساعت مناسب بازدید از صخره اُرلینی اِسکالی سوچی: 24 ساعت شبانه روز
آدرس صخره اُرلینی اِسکالی سوچی
روسیه، سوچی ، Krasnodar Krai

پیست اسکی رُزا کتور سوچی

Roza Khutor

پیست اسکی رُزا کُتور در المپیک زمستانی سوچی 2014 بسیار مشهور شد. این پیست اسکی و مجموعه ورزشی زمستانی آن به دلیل موقعیت عالی جغرافیایی و میزان مناسب بارندگیِ برف در بیشتر سال برای برگزاری مسابقات اسکی زمستانی و تابستانی استفاده می شود. پیست اسکی در نزدیکی جلگه رزا کتور و غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد و ساخت آن از سال 2003 تا 2011 انجام شد تا آماده برگزاری مسابقات المپیک شود.
ساعت کار پیست اسکی رُزا کتور سوچی: از 7 صبح تا 12 شب
آدرس پیست اسکی رُزا کتور سوچی
روسیه، سوچی، Olimpiyskaya St, 35, Estosadok, Krasnodarskiy kray 

کوه فیشت سوچی

Mount Fisht

شهرت شهر فیشت سوچی با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 و احداث استادیوم فیشت بیشتر شد. مهمترین جاذبه طبیعی گردشگری شهر فیشت کوه و قله آن است که در غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد. ارتفاع قله حدود 2867 متر است و بستر آن از سنگ آهک می باشد. کوه فیشت پاتوق خوبی برای علاقه مندان به یخ نوردی و کوهنوردی و خریداران تور سوچی است.
ساعت مناسب بازدید از کوه فیشت: ساعت 3 صبح تا 12 ظهر
آدرس کوه فیشت
روسیه، سوچی، شهر فیشت

 آبشار آگورا سوچی

Agura Waterfalls

این آبشار در پارک ملی سوچی قرار دارد که منبع تامین آب آن از دریای سیاه است. رسیدن به آبشار آگورا دشوار نیست، می‌توانید از مرکز شهر سوچی خود را به ایستگاه اسپوتنیک برسانید و از این ایستگاه تا آبشار تابلوهای راهنما برای گردشگران وجود دارد. در نزدیکی آبشار رستوران و کمپ اقامتی برای گردشگران و طبیعت گردان در نظر گرفته شده است.
ساعت مناسب بازدید از آبشار آگورا: 24 ساعت شبانه روز
آدرس آبشار آگورا
روسیه، سوچی، Unnamed Road,, Bolshoy Sochi, Krasnodar Krai

خانه استالین

Stalin Kuntsevo Dacha

خانه شخصی استالین، رهبر حزب کمونیست شوروی در شهر سوچی روسیه قرار دارد. او که از طبقه پایین جامعه شروع کرد و به یکی از ابرقدرت های سیاسی دنیا تبدیل شد. خوب است بدانید که این خانه در ابتدا متعلق به استالین نبود و پس از تصرف آگورا توسط نیروهای بلشویک در سال 1937 خانه مصادره شد و بعدها به عنوان ویلای استالین مورد استفاده قرار گرفت. اگر از خانه استالین بازدید کنید مدارک کاری، مجسمه وی و تابلوهایی را خواهید دید. تمام آنچه امروز در ویلا در معرض بازدیدکنندگان قرار دارد پس از مرگ وی به عنوان کلکسیون او جمع آوری شد.
ساعت بازدید از ویلای استالین در سوچی: از 10 صبح تا 6 بعد ازظهر
آدرس ویلای استالین
روسیه، سوچی، Kurortny pr. 120, Sochi 354024

پارک آسمان سوچی روسیه

Skypark AJ Hackett Sochi

پارک آسمان دارای بلندترین پل پیاده روی معلق در دنیا است که نوع ساخت آن با الهام از پل های کابلی مدرن و پل سازی های قدیمی با طناب انجام شد. این پل در بالای دهکده «کاراسنایا پلیانا» قرار دارد و با توجه به ظرفیت تحمل آن حدود 30 هزار نفر می توانند همزمان روی پل بایستند. معروف ترین قسمت پل آسمان سوچی مربوط به بانجی جامپینگ آن است که در ارتفاع های مختلفِ 207 متری، 170 متری و 69 متری از سطح زمین قرار دارند. پل آسمان 207 متر ارتفاع و 439 متر طول دارد که در سال 2014 همزمان با المپیک زمستانی سوچی افتتاح شد. در واقع آنچه باعث حفظ تعادل کل پل می شود 8 کابلی است که در بالای سر شما قرار خواهند گرفت. این پل بر خلاف بسیاری از پل های دیگر که به صورت یکدست هستند به صورت طبقه طبقه و پلکانی ساخته شد.
ساعت بازدید از پل معلق سوچی: ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر
آدرس پل معلق سوچی
روسیه، سوچی، Krasnoflotskaya Ulitsa, 54, Kazachiy Brod, Krasnodarskiy kray

باغ وحش سوچی

Zoopark

باغ وحش سوچی یکی دیگر از مکان های تفریحی و بسیار جالب در شهر سوچی است که می تواند برای اعضای خانواده به‌خصوص کودکان جالب باشد. زو پارک سوچی متشکل از بخش های مختلفی از جمله باغ‌وحش، پارک آبی، سونا، مجموعه ساحل، استخر و محوطه سرگرمی برای بزرگسالان و کودکان است. از نکات جالب توجه مجموعه حیات وحش و باغ وحش سوچی تنوع پستانداران بومی منطقه سیبری است. هزینه ورودی و قیمت بلیت باغ‌وحش سوچی برای بزرگسالان ۴۰۰ روبل و برای کودکان ۲۰۰ روبل روسیه می‌باشد.
ساعت کار باغ وحش سوچی: 8 صبح تا 7 شب
آدرس باغ وحش سوچی
روسیه، سوچی، کراسنودارِسکی، Plehanova St, 34б, Mamayka, Krasnodarskiy kray

آکواریم دیسکاوری لند سوچی

Discovery World Aquarium

پس از انتخاب شهر سوچی به عنوان میزبان المپیک زمستانی سال 2014 و جام جهانی سال 2018 مقامات شهر تصمیم گرفتند تا جاذبه های گردشگری موجود در شهر سوچی را احیا کنند و یا مکان های تفریحی جدید بسازند. آکواریوم دیسکاوری لند سوچی یکی از طرح های توسعه‌ای آنها جهت میزبانی المپیک بود که در سال 2009 افتتاح شد. در این مجموعه تنوع فوق العاده‌ای از انواع آبزیان و ماهیان اقیانوسی، آبزیان رود آمازون و دریای سیاه و آبزیان بومی استرالیا نگهداری می شوند که فرصتی عالی برای تفریحات خانوادگی و علاقه‌مندان به حیات زیر آب است.
ساعت بازدید از آکواریوم دیسکاوری لند: 10 صبح تا 6 بعد ازظهر
آدرس دیسکاوری لند سوچی
روسیه، سوچی، Ulitsa Lenina, 219 А/4, Adler, Krasnodarskiy kray,

کوه کراسنایا پولیانا سوچی

Polyana

اگر به دنبال یک پیست اسکی با امکانات عالی هستید به کوه کراسنایا بروید. این منطقه هرسال برای برگزاری مسابقات اسکی آلپاین و نُوردیک انتخاب می شود. در پیست اسکی Krasnaya برای سطح آماتور و حرفه ای امکانات مناسب اسکی و ورزشهای زمستانی قرار دارد. جالب است بدانید که یکی از دلایل شهرت این پیست استفاده پوتین رئیس جمهور روسیه و خانواده اش از امکانات کراسنایا می باشد.
ساعت کار پیست اسکی کراسنایا سوچی: بسته به پیست اسکی که انتخاب می کنید ساعت کار متفاوت است.
آدرس پیست اسکی کراسنایا
روسیه، سوچی، منطقه کتور کوه

مزرعه چای سوچی

Dagomys Tea Plantation

شاید کمتر کسی فکر کند که در روسیه مزرعه چای وجود داشته باشد؛ اما مرزعه پرورش گیاه چای و قهوه خانه‌های داگموس در روسیه مشهور است. این مرزعه که در ابتدا یک کسب و کار خانوادگی بود و در آن چای کشت می شد و به روش سنتی روس ها با سَماور روسی چای را دَم می کردند. بعدها با ورود گردشگران به منطقه کافی شاپ و امکانات داگموس توسعه یافت. بیشتر گردشگرانی که به مزرعه چای می آیند، می توانند با مراحل تهیه چای از کاشت تا برداشت و نحوه‌ی دم کردن آن آشنا شوند.
آدرس مزرعه چای داگموس
روسیه، سوچی، Lazarevskoye Microdistrict, Krasnodar Krai,

۱۱۷۸ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading