تور خارجی و تور داخلی ارزان قیمت در توریابی
تکسیم در استانبول

تکسیم در استانبول

۱۴۰۱/۱۰/۰۱
زمانی که با تور استانبول سفر می کنید یکی از دیدنی ترین مناطق استانبول منطقه تکسیم در بخش اروپایی ترکیه میباشد و معروفترین و پر جاذبه ترین منطقه ترکیه است. اکثر برند های معرف در میدان تکسیم شعبه ای دارند. مجلل ترین رستورانها، مراکز خرید و سینما و تئاتر ها در این منطقه قرار دارند.

منطقه تکسیم ترکیه

علت اینکه این میدان به نام تکسیم (یا همان تقسیم) معروف است مربوط به اواخر امپراطوری عثمانی می شود، در آن زمان آبهایی که از شمال شهر استانبول روان بودند را به یک آب انبار سنگی که در سمت غرب میدان قرار دارد هدایت می کردند و از آنجا به وسیله انشعابهایی آب را تقسیم می کردند و به سایر نقاط شهر استانبول می رساندند. در وسط میدان تکسیم نمادی هست که در قسمت جلویی آن مجسمه مصطفی کمال پاشا با لباس نظامی در میان سربازان قرار دارد و در قسمت پشت مجسمه آتاتورک و در کنارش سایر نزدیکان و همراهانش و مردم دیده می شوند. برخی به اشتباه فکر می کنند که نمادی از رضا شاه هم در این میدان هست در حالیکه ساخت این یادمان در سال 1928 پایان یافته است و سفر رضا شاه به ترکیه در سال 1934 یعنی شش سال بعد از ساخت این میدان بوده است.

میدان تکسیم

امروزه میدان تکسیم محلی مناسب برای اجتماع های مختلف و برگزاری کنسرت ها و جشن های اعیاد شده است.
دسترسی آسان از طریق حمل و نقل عمومی از مزیت های منطقه تکسیم است. خیابان استقلال پر جاذبه ترین خیابان در این منطقه می باشد. کف این خیابان تماما سنگفرش است و خودرو ها در این خیابان اجازه ورود ندارند. وجود سینماها و بارها و مراکز فروش، کلاب های شبانه و ... باعث شده است که روزانه حدود 3 میلیون نفر در آن تردد داشته باشند و در هر ساعت از شبانه روز این خیابان رنگارنگ و طولانی را مملو از جمعیت ببینید. شما می توانید برای خرید سوغات انواع لباسها، صنایع دستی، کتاب و زیور آلات و هر چیز دیگری که در نظر داشته باشید را از این خیابان تهیه کنید.

مرکز آتاتورک

در این خیابان ترم لاین که از نمادهای استانبول است قرار دارد. مرکز آتاتورک که مهمترین مرکز چند منظوره فرهنگی استانبول است در این خیابان قرار دارد، نمایش انواع تئاتر ها و اپراها، انواع فستیوالها، جشنها و آواهای فولکور و گروه های مختلف کر را در این مرکز می توانید تماشا کنید. همچنین چندین گالری هنری هم در مرکز فرهنگی آتاتورک وجود دارد.
اگر به خیابان استقلال رفتید و بعد از این همه گشت و گذار و خرید گرسنه شدید به رستورانها و کافه های آن اعتماد کنید و به یکی از آنها بروید. اگر در فصل زمستان سفر کردید پیشنهاد می کنم نوشیدنی غلیظ بوزا که از دانه های گندم و کمی نخود و دارچین تهیه شده است و یا نوشیدنی ساحلی که از شیر و پودر ساحلی به صورت گرم سرو تهیه می شود را امتحان کنید.

بستنی سنتی ترکیه

بستنی سنتی ترکیه

اگر سفر شما در فصل گرما بود می توانید دسر دون دورما (Dondurma) که در واقع نوعی بستنی سنتی ترکیه است و غلظت آن نسبت به سایر بستنی ها بیشتر است یا نوشیدنی آیران را نوش جان کنید. فست فودهای مک دونالد، برگر کینگ و کی اف سی در این خیابان شعبه دارند و همینطور رستورانهای مجلل با غذاهای لذیذ محلی ترکیه ای پاسخگوی ذائقه های مختلف توریست ها هستند. چرخ های دستفروش زیادی وجود دارند که خوردنی های محلی جدید را می توانید از آنها تهیه کنید. خوراکی هایی مانند بلوط داغ، نان محلی، بستنی، صدف خام و بلال. گروه های موسیقی و خواننده های خیابانی با تاریک شدن هوا به این خیابان می آیند و شما می توانید از آنها لذت ببرید.
هتل های CVK تکسیم، تایتانیک سیتی، آوانگارد تکسیم، رامادا تکسیم، الیت ورد پرستیژ، گرین پارک، سمینال و ریوا از جمله هتل های 4 ستاره با کیفیتی هستند که می توانید در منطقه تکسیم در آنها اقامت کنید.
۳۴۰۱ ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ منابع : فاینداتور / فاینداتور
نظرات کاربران
دیدگاه
Loading